Szukaj firmy


Cold Jet Sp. z o.o.

Informacje ogólne

Cold Jet to światowy lider w technologii czyszczenia suchym lodem i produkcji suchego lodu, opracowujący niezawodne urządzenia, które znajdują zastosowanie w każdej branży. W swym portfolio firma posiada największy na rynku wybór maszyn do czyszczenia suchym lodem (zwane również piaskowanie suchym lodem) i do jego produkcji oraz systemów w pełni zautomatyzowanych. Naszą siłą jest globalna wiedza w połączeniu z lokalną dostępnością poprzez biura Cold Jet i sieć partnerów biznesowych na całym świecie. Dzięki temu możemy zaoferować wsparcie w obszarach sprzedaży, pomocy technicznej oraz kompleksowej obsługi klienta. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24h, 7 dni w tygodniu!

Mycie suchym lodem to proces gdzie zanieczyszczenia usuwane są przy użyciu dwutlenku węgla w stanie stałym. Metoda w swoim działaniu jest bardzo podobna do tradycyjnego piaskowania, istotną różnicą jest zastosowane medium. W technologii czyszczenia suchym lodem jest nim dwutlenek węgla, który wydmuchiwany strumieniem sprężonego powietrza usuwa zanieczyszczenie z powierzchni.

W odróżnieniu od innych metod dwutlenek węgla po zetknięciu się z czyszczoną powierzchnią natychmiast sublimuje, zmieniając swój stan skupienia z ciała stałego w gaz. Nie pozostawia żadnych pozostałości, np. w postaci pyłu, wody czy detergentów, które należy w odpowiedni sposób utylizować. Proces czyszczenia suchym lodem jest procesem suchym i nieściernym, dlatego można go wykonać bez konieczności demontażu urządzeń, na gorących powierzchniach (nie wymaga schłodzenia), jak i przy podłączonym zasilaniu elektrycznym, bez obawy zniszczenia delikatnych podzespołów. Dzięki skuteczności i oszczędnościom jakie daje technologia czyszczenia suchym lodem znajduje ona zastosowanie w wielu branżach przemysłu.