Szukaj firmy


Fabryka Narzędzi "GLOB" Sp. z o.o.

Informacje ogólne

Fabryka Narzędzi "GLOB" Sp. z o.o. Powstała w 1996 r. na bazie Wytwórni Wyciągów Narciarskich "POLSPORT", która zajmowała się produkcją i montażem orczykowych, jednoosobowych wyciągów narciarskich.

W ciągu ostatnich lat, w wyniku inwestycji, struktura naszej produkcji oraz oferowanych usług uległa znacznemu rozszerzeniu. W dziale produkcji wyciągów narciarskich powstały nowe, bardziej nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, które pozwalają nam spełnić rosnące wymagania naszych klientów. Oferujemy wyciągi narciarskie zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących narciarzy, które mogą być w prosty sposób obsługiwane. Dzięki odpowiednim działaniom firma nasza jest stale pod nadzorem Transportowego Dozoru Technicznego. W wyniku tego uzyskaliśmy certyfikat PN-EN ISO 3834-2, który uprawnia nas do wykonywania, montowania i do remontownia konstrukcji i elementów wyciągów.

Dział produkcji narzędzi, który rozpoczynał swoją działalność od produkcji brzeszczotów ręcznych, oferuje obecnie wiele nowych wyrobów. Ich wysoka jakość sprawia, że ranga naszej firmy wciąż rośnie, a nasz znak jest rozpoznawalny nie tylko w kraju, ale również w kilkunastu krajach Europy, Azji i Afryki.

Obecnie oferowane przez nas piły taśmowe do drewna, piły trakowe, noże do strugarek, noże przemysłowe i strugi do drewna wytwarzane są z wysokiej jakości importowanych surowców. Dzięki zakupowi nowoczesnych zgrzewarek CNC do pił taśmowych oferujemy pełen zakres usług, związanych ze sprzedażą nowych i regeneracją używanych pił tamowych.

Po nawiązaniu współpracy z amerykańską firmą MK MORSE uznanym producentem narzędzi tnących, jesteśmy obecnie ich przedstawicielem na rynku polskim. Oferujemy między innymi bimetalowe brzeszczoty ręczne, piły
taśmowe, bimetalowe brzeszczoty do wyrzynarek, brzeszczoty szablaste, otwornice oraz piły tarczowe do cięcia stali Metal DevilŽ.

Obecnie posiadamy nowoczesne obrabiarki CNC do obróbki różnych materiałów, takie jak: wycinarka wodno-ścierna (cięcie wodą), laser CO2, pionowe centrum obróbcze oraz inne.

Ponadto nasi pracownicy posiadają uprawnienia do wykonywania zaplotu lin stalowych oraz spawania konstrukcji nadane przez TDT (Transportowy Dozór Techniczny).

Dzięki wyważonej polityce kierownictwa firmy i zaangażowaniu załogi uzyskaliśmy certyfikat ISO 9001:2001, potwierdzający naszą politykę rozwoju.