Szukaj firmy


HMSTEEL

Informacje ogólne

Historia
Firma "HMSteel" działa na polskim rynku od września 2009, wcześniej prowadziliśmy działalność pod nazwą Novasteel. Firma powstała z zamiarem kompleksowego zaopatrywania producentów w wyroby hutnicze. Początkowo specjalizowała się w sprzedaży blach powlekanych, ocynkowanych oraz stali zbrojeniowej. Dynamiczny rozwój spowodował wprowadzenie do oferty blach zimnowalcowanych i gorącowalcowanych.
Od maja 2011 roku powołany został dział specjalizujący się w obrocie blachami II gatunkowymi (bez atestu) .
W bieżącym roku ze względu na dynamiczny rozwój firmy opuściliśmy nasz dotychczasowy magazyn w Chrzanowie, otwierając nową lokalizację – Kraków
Duży, murowany, ogrzewany obiekt (2500 m2) wyposażony min. w suwnice, pozwala na budowanie znaczącej pozycji na rynku i konkurowanie z innymi dystrybutorami stali.
Nasza ostatnia inwestycja – uruchomienie dwóch linii do cięcia (arkuszowania kręgów) tylko potwierdziło kierunek w jakim konsekwentnie zmierzamy.
Nasz cel:
- budowa znaczącej w skali kraju hurtowni stali ze specjalizacja w czterech płaszczyznach
-blachy zimnowalcowane, ocynkowane i kolorowe (do 3.0mm)
-połączenie sprzedaży hurtowej oraz detalicznej (ukierunkowanej na małe i średnie firmy)
-szeroka oferta towarowa (stal w I , II i III gatunku)
-eksport na rynki wschodnie

Działalność
Firma dostarcza oferowane wyroby bezpośrednio do zakładów produkcyjnych odbiorców, zgodnie z oczekiwaniami i specyfikacjami klientów. Sprzedajemy głównie blachy pochodzenia krajowego i europejskiego. Prężnie działający departament importu, specjalizuje się w sprowadzaniu stali m.in. pochodzenia Koreańskiego i Tajwańskiego.
W celu obsługi importu drogą morską poczyniliśmy kolejną inwestycję - otwarcie magazynu w Porcie Gdańskim. Magazyn składa się z hali oraz dużego strzeżonego placu składowego. Oddział Gdańsk zajmuje się obsługa importowanej drogą morską stali (import) oraz świadczy usługi magazynowe i przeładunku.

Potencjałem firmy jest zaangażowany zespół handlowców i pracowników biurowych dla których nadrzędnym celem w realizacji zamówień jest zadowolenie klienta. Prowadzimy sprzedaż zarówno kontraktową jak i doraźną. Jako nieliczni w kraju możemy zaoferować pełen zakres towaru : stal I gatunkową z markowych hut europejskich, tańsze importowane blachy prod. np. Koreańskiej oraz tanią, ekonomiczna stal w II gatunku.