Szukaj firmy


Impexzłom Sp.J.

Informacje ogólne

Firma IMPEXZŁOM została założona w 1991 roku jako zakład przerobu metali. Pierwszymi produktami firmy były sprasowane walce z wiór aluminiowych.
Stała modernizacja, inwestycje oraz rzetelna praca dobrze wyszkolonej załogi pozwoliły na rozszerzenie asortymentu wyrobów.

W 2001 roku firma uruchomiła Zakład Odlewni wyposażony w piec indukcyjny
oraz linie do produkcji gąsek, stożków ściętych i granulatu.

W 2004 roku został uruchomiony kolejny Zakład Odlewni wyposażony w dwa piece obrotowe i jeden indukcyjny oraz maszyny odlewnicze.

Każdy z zakładów posiada odrębne laboratoria wyposażone w nowoczesną aparaturę kontrolnopomiarową między innymi spektrometry firmy ARL i SPECTRO.

Produktami zakładów odlewni są wysokiej jakości stopy aluminium wykonywane w oparciu o normy europejskie, polskie, branżowe jak również indywidualne wymagania klienta. Nasze wyroby znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, odlewniczym i hutniczym.

Drugą dziedziną działalności firmy jest obróbka skrawaniem metali. Posiadamy Zakład Obróbki Mechanicznej wyposażony w ciężkie tokarki kłowe, frezarki, wiertarki współrzędnościowe i szereg innych obrabiarek. Posiadany park maszynowy umożliwia m.in. obróbkę wałów o długości 8 m i masie 10 Mg: pierścieni o średnicy do 1,6 m i wysokości do 0,5 m.

Kolejną dziedziną działalności firmy jest przerób drewna. Zakład Przerobu Drewna wyposażony jest w nowoczesne urządzenia do suszenia i obróbki pozwalające na uzyskanie produktów najwyższej jakości.

Nasze przedsiębiorstwo posiada bazę transportową przystosowaną do przewozu materiałów wsadowych (m.in. ekologiczne kontenery samozaładowcze do transportu wiór) jak i wyrobów gotowych. Posiadamy wszelkie niezbędne pozwolenia wymagane na transport krajowy jak i zagraniczny. Prowadzimy usługi spedycyjne na terenie kraju.

W firmie funkcjonuje i w sposób ciągły jest rozwijany System Zarządzania Jakością zgodnie z PN EN ISO 9001:2001 potwierdzony przez Certyfikat nr 412/3/2004 wydany przez PCBC i IQNet.
Ponadto w 1999 roku zakład nasz opatentował walce aluminiowe produkowane z wiór aluminiowych. Wyrób ten od kilkunastu lat jest dostarczany do hut w Polsce jak i za granicę, sprawdza się on jako skuteczny odtleniacz stali porównywalny z odtleniaczem w formie lanej.

IMPEXZŁOM posiada status Zakładu Pracy Chronionej. Z tego tytułu przy zakupie naszych wyrobów i usług przysługiwać będzie Państwu ulga przy wpłatach na PFRON.

Naszą dewizą jest pełne zadowolenie Klienta.