Łącznik obrotowy dwukierunkowy GN 490

2013-12-05

Nowość firmy ELESA+GANTER

Firma Elesa+Ganter rozszerzyła uniwersalny system mocowania czujników o łącznik obrotowy, dwukierunkowy o oznaczeniu GN 490. Nowy produkt jest przeznaczony do łączenia dwóch okrągłych profili z jednoczesną możliwością zmiany ich wzajemnego kąta położenia. Łącznik GN 490 może być stosowany do mocowania czujników, kamer czy węży z chłodziwem, może być także mocowany do podłoża przy pomocy magnesu trwałego.

Łącznik obrotowy dwukierunkowy GN 490
Łącznik obrotowy dwukierunkowy GN 490


Konstrukcja łącznika składa się z dwóch specjalnie wyprofilowanych segmentów, oddzielonych płytą centralną. Wszystkie te elementy połączone są śrubą imbusową (Typ A) lub dźwignią nastawną, ułatwiającą operowanie łącznikiem (Typ B). Na trzpieniu śruby (lub dźwigni), pomiędzy elementami korpusu łącznika umieszczone zostały sprężyny. Ułatwia to zmianę kąta położenia lub wyjęcie profili z łącznika po zluzowaniu połączenia gwintowanego.Mocowanie układów łączników do powierzchni magnetycznych możliwe jest dzięki wykorzystaniu kolejnych elementów USMC (Uniwersalnego systemu mocowania czujników) tj. podstawy GN 473 oraz magnesu trwałego GN 56.1.  Powstałe w ten sposób „drzewko” możemy zamocować w dowolnej pozycji, dzięki silnemu magnesowi trwałemu w podstawie.
 

 
Prezentowany element umożliwia mocowanie profili o średnicach 8, 10, 12 i 16mm.


ELESA+GANTER®

Grupa ELESA+GANTER® jest światowym liderem w produkcji standardowych elementów maszyn. Marka ta została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 35 lat firmy: ELESA S.p.A i Otto Ganter GmbH & Co. KG.
ELESA+GANTER® to ponad 50 000 elementów standardowych, części do maszyn i urządzeń oraz wiele produktów specjalnych wykonywanych pod określone, specyficzne wymagania klienta. Elementy standardowe Elesa+Ganter® łączą w sobie zarówno najwyższą jakość, funkcjonalność, innowacyjność, jak i dbałość o wzornictwo. Potwierdzeniem tego jest ponad 120 patentów i ponad 25 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów m.in. " International Forum Design Award ", "Compasso d'Oro" w Mediolanie czy "Design Center" w Stutgarcie. Wszystkie produkty E+G produkowane są zgodnie z normą ISO 9001:2008 oraz normą środowiskową ISO 14001:2004.

Marka jest reprezentowana w ponad 55 krajach świata, m.in. w Polsce.

ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER® i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne u klientów, profesjonalną i szybką obsługę sprzedażową (20 000 elementów E+G dostarczane jest w systemie 24h z magazynu w Polsce).

Więcej informacji o firmie i jej ofercie, katalog produktów, tabele wymiarów, darmowe pliki 2D i 3D do pobrania, znajdują się na stronie:www.elesa-ganter.pl .
Szczegółowe informacje o nowościach i zastosowaniach produktów E+G można także przeczytać w newsletterze dostępnym na stronie: www.elesa-ganter.info.pl