„Rynek stali”: za tydzień największa konferencja hutnicza w Polsce

2013-09-04

PUDS jest organizatorem konferencji „Rynek stali”, która odbędzie się 11 września 2013 r. w Katowicach w ramach Międzynarodowych Targów Górnictwa, Energetyki i Hutnictwa (dawny SIMMEX; od 10 do 13 września 2013 r.).

Nasza branża przechodzi głębokie zmiany, odżywa też wreszcie koniunktura na rynku. To dobry moment, aby podyskutować o przyszłości przemysłu hutniczego w Polsce i Europie – mówi Iwona Dybał, prezes Polskiej Unii Dystrybutorów Stali.

O wyzwaniach stojących przed polską, ale też europejską branżą stalową będą dyskutować m.in. przedstawiciele Eurometalu, Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz PUDS. Swój udział zapowiedziało już kilkuset przedstawicieli sektora hutniczego.

Rodzima branża znajduje się w szczególnym momencie. Za kilka tygodni zacznie obowiązywać odwrócony VAT w handlu większością wyrobów stalowych. Mechanizm ten powinien wyeliminować z rynku patologię wyłudzania podatku, która doprowadziła do ciężkiej sytuacji wielu uczciwych przedsiębiorców. Poza tym pojawiają się pierwsze oznaki ożywienia koniunktury. Warto więc wysłuchać opinii ekspertów na temat tego, jak się będzie rozwijać sytuacja w naszej branży – przekonuje Iwona Dybał.

Konferencja „Rynek stali” oraz towarzyszący jej bankiet odbędą się w auli A Uniwersytetu Ekonomicznego (ul. Bogucicka 3), od 10.30 do 16.30.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat wydarzenia: www.rynekstali2013.pl.

Źródło: Polskia Unia Dystrybutorów Stali - PUDS