APF - automatyczny podajnik tabliczek

2010-06-28

APF (Automatic Plate Feeding) to opracowana - jako pierwsza na świecie - technika oszczędnego i precyzyjnego grawerowania całych partii płytek, etykiet czy identyfikatorów. Jest to łatwe w montażu wyposażenie dodatkowe, współpracujące z obrotowymi i laserowymi grawerkami (LS100, M40DV & IS400).

APF podaje tabliczki bezpośrednio do grawerki bez interwencji operatora. Do podajnika można załadować maks. 195 płytek o wym. 120 mm x 100 mm w jednym cyklu, co czyni APF idealnym dla przemysłowych zastosowań na dużą skalę.

APF jest rozwiązaniem oszczędnym. Ławo się go instaluje za pomocą prostego osprzętu i kabla I/O typu Plug and Play. Do obróbki dużych ilości tabliczek nie jest wymagana dodatkowa instalacja powietrza czy smarowanie. Nieoznakowane tabliczki ładowane są z magazynku na miejscu grawerowania przez ciśnienie wsteczne, a po oznakowaniu wypychane z powrotem tak, aby łatwo było je zbierać. APF bezproblemowo współpracuje z pakietami oprogramowania GravoStyle5TM i Laser Style TM, więc nie ma potrzeby uczenia się obsługi nowego interfejsu. W zastosowaniach przemysłowych APF to rozwiązanie, które efektywnie obniża koszty produkcji.

Automatyczny podajnik tabliczek Gravograph (APF) sprawdza się jako wyposażenie dodatkowe zarówno w technologii grawerowania laserowego (CO2) jak i mechanicznego – jest w pełni kompatybilny z urządzeniami LS100,IS400 i MS40 Deep Vice. Załadowane w magazynie etykiety lub tabliczki o maks. wym. 120 mmx 100 mm są automatycznie podawane do grawerki. W jednym cyklu można oznakować naraz do 195 identycznych tabliczek.

www.gravotech.com