APS S.A. uznany po raz kolejny regionalnym liderem innowacji i rozwoju

2013-01-14

Notowana na NewConnect, białostocka spółka Automatyka Pomiary Sterowanie SA po raz kolejny zwyciężyła w regionalnej , V edycji konkursu Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju.

APS SA zdobyła w tej edycji aż dwa wyróżnienia: w kategorii „Innowacyjna Firma Średnia” oraz w kategorii „Innowacyjna Usługa – projektowanie automatyki przemysłowej. Innowacyjne rozwiązania dla energetyki, przemysłu i ochrony środowiska”.

-Ten sukces dedykujemy naszym inwestorom- mówi prezes APS S.A. Bogusław Łącki. – Dzięki temu, że chce im się tworzyć w swoich firmach coś nowatorskiego z dziedziny automatyki przemysłowej, my możemy realizować innowacyjne usługi i rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu. Nie byłoby to jednak możliwe bez wytężonej i efektywnej pracy całej firmy – i nie jest to frazes, ale motto naszej firmy na tzw. trudne czasy.
To już piąta edycja konkursu o tytuł Krajowego Lidera Innowacji i Rozwoju. Pod koniec stycznia finaliści regionalnych etapów staną w szranki w walce o tytuł Krajowych Liderów Innowacji i Rozwoju. APS S.A. zdobyła ten tytuł już trzykrotnie – za 2009, 2010 i 2011 r.

Ideą konkursu, organizowanego przez Fundację Innowacji i Rozwoju, jest identyfikowanie oraz promowanie przedsięwzięć oraz inicjatyw o charakterze rozwojowym i innowacyjnym. Tegoroczna jubileuszowa edycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników, którymi są przedsiębiorcy, gminy, banki spółdzielcze, organizacje pozarządowe oraz przedstawiciele środowisk akademickich, nauki, kultury i sportu. Konkurs został objęty patronatem m.in. Komisje Europejską, Ministerstwo Gospodarki, Urząd Patentowy RP, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Giełdę Papierów Wartościowych oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, a także marszałków poszczególnych województw.

Tytuły zostały przyznane w następujących kategoriach: Innowacyjna firma, Innowacyjny produkt, Innowacyjna usługa, Dynamicznie rozwijająca się firma. Innowacyjna gmina, Innowacyjna organizacja, Innowacyjny projekt unijny, oraz nowa kategoria - Inspirująca Firma, adresowana do firm, które wdrożyły rozwiązanie telco lub IT mające wpływ na działalność biznesową firmy.