APS S.A. z tytułem Gazeli Biznesu 2011

2012-03-16

Notowana na NewConnect, białostocka spółka Automatyka Pomiary Sterowanie została wyróżniona w rankingu dziennika Puls Biznesu prestiżowym tytułem Gazeli Biznesu 2011.

Wyróżnienie przyznawane jest za „dynamiczny rozwój, przełamywanie rynkowych barier i właściwe relacje z klientami, kontrahentami i partnerami biznesowymi”. APS S.A. zdobyła tytuł już po raz drugi – pierwszy otrzymała w 2008 r.

- Cieszymy się , bo „Gazele” to znana marka i bardzo prestiżowe wyróżnienie – mówi Bogusław Łącki, prezes APS SA. – Ale nie tylko - to też sygnał dla klientów, że współpraca z nami nie niesie za sobą większego ryzyka, że jesteśmy stabilni i rozwojowi.

Gazela Biznesu – jak tłumacza organizatorzy – to średniej wielkości firma, która rozwija się bardzo dynamicznie, a od różnych rynkowych zagrożeń ucieka do przodu. Ranking Gazel Biznesu jest więc listą firm dynamicznych i uczciwych.

Najwyższe miejsca w tegorocznej edycji zajmują przedsiębiorstwa, które w roku 2010 wykazały największy wzrost obrotów w stosunku do roku 2008. Ta dynamika obrotów w przypadku APS SA wyniosła – jak wynika z zestawienia – 123,1 proc. Przychody za 2010 r. APS SA też są imponujące – wyniosły blisko 18,4 mln zł, mimo spowolnienia gospodarczego, które ma wpływ na ilość zleceń.

- W latach 2009-2010 zainwestowaliśmy w rozwój firmy i teraz staramy się to wykorzystać. Ale jesteśmy zależni od naszych klientów, którzy muszą zdecydować czy chcą wydać pieniądze na rozwój i modernizację. A w dobie kryzysu nie każdy się na to decyduje. Dlatego cały czas obserwujemy rynek i szukamy przetargów w których możemy brać udział. Na szczęście – cały czas pozyskujemy atrakcyjne zlecenia - dodaje prezes Łącki.
Według przedsiębiorców, których firmy zostały wyróżnione w dotychczasowych edycjach rankingu przyznanie tytułu Gazeli Biznesu daje różnorakie, wymierne korzyści. Z jednej strony pokazuje, że przedsiębiorstwo jest w doskonałej kondycji, z drugiej, że cieszy się większym zaufaniem kontrahentów, klientów i instytucji finansowych.

APS S.A. ma swoim koncie wiele prestiżowych nagród i tytułów, m.in. „AMBASADOR BIZNESU – PODLASIE 2010”, Gazela Biznesu 2011, tytuły Gepard Biznesu 2010 i Efektywna Firma 2010 w konkursach promujących i wspierających najbardziej dynamiczne i efektywne polskie przedsiębiorstwa.Firma trzykrotnie zdobyła tytuł lidera w ogólnopolskiej edycji konkursu Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju, regularnie też zwycięża w regionalnych edycjach tego konkursu, a także w rankingu „Innowacje” Kuriera Porannego na najbardziej innowacyjną firmę województwa podlaskiego.

Źródło: Masz-Media