Aluminium Konin-Impexmetal wdraża system zarządzania sprawami pracowniczymi

2007-01-08

BaaN HR, autorska aplikacja firmy DST, będzie zarządzała sprawami pracowniczymi Aluminium Konin-Impexmetal SA - największego krajowego producenta aluminiowych wyrobów walcowanych.

Wdrożenie obejmie ponad 1000 pracowników huty. System został zintegrowany w obszarze finansów z aplikacją ERP - JD Edwards firmy Oracle. Wdrożenie przebiega w trzech etapach. W ramach pierwszego obejmuje implementację modułu kadrowo-płacowego, następnie wdrożenie internetowych kart pracy - tworzenie harmonogramów oraz rejestrację czasu pracy.

Ostatnim elementem projektu będzie moduł tzw. "miękkiego zarządzania" obejmujący szkolenia, oceny pracownicze, samoobsługę pracowniczą, opisy stanowisk, proces rekrutacji wewnętrznej i zewnętrznej oraz rozliczanie delegacji.

- Firmie DST powierzyliśmy cały obszar zarządzania zasobami pracowniczymi, w tym zaawansowane zagadnienia m.in. z zakresu zarządzania kompetencjami. BaaN HR wybraliśmy po porównaniach z innymi aplikacjami HR dostępnymi w Polsce. Nie bez znaczenia był dla nas fakt, że DST specjalizuje się wyłącznie w tworzeniu i implementacji modułów kadrowo-płacowych, co gwarantuje najwyższy poziom zarówno wdrażanej aplikacji jak i usług konsultingowych - powiedziała Magdalena Ryta, kierownik działu spraw pracowniczych Aluminium Konin - Impexmetal.

Projekt jest prowadzony przez zespół wdrożeniowy firmy DST, która dostarczyła również serwer oraz zapewnia jego pełny hosting. Zakończenie wdrożenia planowane jest na trzeci kwartał 2007 roku.

DST jest jedyną firmą w kraju, która specjalizuje się wyłącznie w projektowaniu, wytwarzaniu i wdrażaniu zaawansowanych rozwiązań do zarządzania zasobami personalnymi przedsiębiorstw.

Z BaaN HR i AX People - autorskich rozwiązań DST korzystają już m.in. Grupa Kęty - lider produkcji profili aluminiowych, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, ABB, Dulux - światowy lider w produkcji farb dekoracyjnych, Suzuki czy Indykpol - największy w Polsce producent mięsa i przetworów indyczych.

Aluminium Konin-Impexmetal jest największym w kraju producentem aluminiowych wyrobów walcowanych z aluminium na poziomie 75 tysięcy ton rocznie oraz jedynym producentem aluminium elektrolitycznego. Spółka specjalizuje się w produkcji blach i taśm aluminiowych. Wyroby dostarcza do wielu branż, głównie opakowaniowej, transportu i budownictwa.

Firma DST jako jedyna w Polsce specjalizuje się wyłącznie w projektowaniu, wytwarzaniu i wdrażaniu zaawansowanych rozwiązań do zarządzania zasobami personalnymi przedsiębiorstw. Inżynierowie DST są twórcami m.in. polskiego modułu HR dla systemu BaaN należącego obecnie do amerykańskiej firmy Infor - trzeciego na świecie dostawcy rozwiązań kategorii ERP. Z rozwiązań BaaN na świecie korzystają tacy potentaci jak ABB, Mercedes Benz, Boeing, Ford czy Philips, a w Polsce m.in. ABB, Alstom, Grupa Kęty, WSiP czy Hoop.

Więcej informacji o branży hutniczej znajdziesz na portalu wnp.pl
http://hutnictwo.wnp.pl

Źródło: Nowy Przemysł