Biomasa w kotle – woda, ciepło, zysk i kontrowersje. Targi WATER&HEAT już w czerwcu w Krakowie.

2013-05-14

Kwestia zagospodarowania odpadów i osadów ściekowych stanowi obecnie ważny problem gospodarczy i wzbudza zainteresowanie opinii publicznej. Na gminy spada odpowiedzialność za rozwiązanie tego problemu, jednak pojawiły się wątpliwości w związku z kosztami i formami utylizacji odpadów. Ponadto, nie do końca wszystkim znane są uwarunkowania ekonomiczne i technologie umożliwiające odzysk energii w różnej postaci.

WATER&HEAT

Już 4-5 czerwca 2013 r. odbędą się w Krakowie jedyne w Polsce Targi Technik Kotłowych, Procesów Cieplnych i Wody Przemysłowej WATER&HEAT. Targom towarzyszyć będzie II Seminarium Inżynierii Cieplnej i Wodnej. Nowe Technologie a Eksploatacja Urządzeń w Przemyśle Opartym na Procesach Termicznych i Obiegu Wody. To doskonała szansa aby zaczerpnąć wiedzy na temat sposobów utylizacji odpadów oraz aktualnych uwarunkowań prawnych, a także zapoznać się z ofertą firm działających w branży.

Jednym z rozwiązań rekomendowanych przez prelegentów seminarium odbywającego się przy targach jest termiczna metoda utylizacji odpadów komunalnych i osadów ściekowych, która łączy ich eliminację z jednoczesnym odzyskaniem energii niezbędnej do realizacji zadań sektora przemysłowego, bądź redukcji kosztów.

Teoria teorią, lecz jak ma się do tego praktyka? W ramach targów i seminarium omówione zostaną wady i zalety wspomnianych technik wraz z ich wymiarem ekonomicznym. Specjaliści podzielą się również swymi doświadczeniami związanymi z ich wprowadzeniem oraz ustosunkują się do obecnych uwarunkowań prawnych. Nie zabraknie również informacji o potencjale kotłów rusztowych, spalaniu tlenowym oraz wpływie spalania biomasy na pracę kotłów.

Liczba wystawców II edycji Targów WATER&HEAT systematycznie rośnie. Swój udział potwierdziły już m.in. firmy: EDF Kraków, MPEC Kraków, Elektrownia Skawina, DHI Polska, Elgum, Gea Technika, Mazur Energy, Pro Novum, Vattenfall Europe Mining AG, Ekoenergia Sp. z o.o., Eurowater Sp. z o.o., Marcor, Mazur Energy, Radeton Polska, Reicon, Termster. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do tego grona zapraszamy do kontaktu z biurem.

WATER&HEAT 2013 to inicjatywa odpowiadająca na potrzebę dyskusji nad najbardziej aktualnymi problemami, z którymi mierzy się sektor przemysłowy. To również okazja do podjęcia dialogu branży przemysłowej ze środowiskiem naukowym, która pozwoli na uzyskanie obopólnych korzyści. Warto wspomnieć, iż patronat na targami objęli: Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, Program „Ciepło dla Krakowa”, Instytut Maszyn Przepływowych PAN, Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej, Wydział Energetyki i Paliw AGH, Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej i wiele innych.

Podczas targów odbędą się również seminaria learnShops™, które poprowadzą cenieni w branży specjaliści. Będzie to doskonała okazja, aby zadać prelegentom pytania i poznać najnowsze rozwiązania z zakresu procesów cieplnych. Pamiętajmy bowiem, iż targi Water&Heat to nie tylko wystawa najbardziej zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń, ale również platforma wymiany doświadczeń i wiedzy. Wśród tematów podejmowanych na targach miedzy innymi: chemiczne czyszczenie urządzeń energetycznych, LM-System Pro-systemowe podejście do diagnostyki oraz ochrona kotłów i turbin.

Serdecznie zapraszamy zarówno gości pragnących zaprezentować swoją ofertę na targach WATER&HEAT, jak i tych, którzy z zainteresowaniem śledzą nowatorskie rozwiązania znajdujące swe zastosowanie w szeroko pojętym przemyśle.

Więcej informacji o targach na stronie www.easyfairs.com/pl/wrh2013


Bezpłatny wstęp na targi – REJESTRACJA ONLINE

PROGRAM I PRELEGENCI SEMINARIUM
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA SEMINARIUM
BROSZURA TARGÓW
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA TARGI

Organizator:
easyFairs Poland Sp. z o.o.
tel. +48 12 651 95 20
fax +48 12 651 95 22
poland@easyfairs.com
www.easyfairs.com/pl

Kontakt:
Łukasz Szajna – Specjalista ds. Organizacji Targów
easyFairs Poland Sp. z o. o.

Tel: +48 (12) 651 95 28
Kom: +48 509 926 650
Fax: +48 (12) 651 95 22
lukasz.szajna@easyfairs.com

Źródło: www.easyfairs.com/pl