Dodaj ofertę za darmo

Ceny stali w Polsce

2009-10-28

Ceny stali zbrojeniowej i blachy pozostają na niskim poziomie, drożeją profile.

Cena minimalna prętów obniżyła się w tym tygodniu o 0,91 proc., do 1519 zł za tonę, a maksymalna o 2,72 proc., do 1575 zł za tonę. – Na rynku prętów żebrowanych jest odczuwalna lekka tendencja spadkowa; popyt jest dosyć słaby – potwierdza w rozmowie z portalem www.puds.pl Krzysztof Walarowski, prezes Cognora. Przypomina on, że w ostatnim czasie taniał również złom, co zawsze ma wpływ na zachowanie się cen stali zbrojeniowej.
Dla odmiany swoje dobre dni przeżywają profile. Analizowany w Indeksie Cen Stali HEB 200 od kilku tygodni dość wyraźnie drożeje. Cena maksymalna tego asortymentu zwiększyła się w ostatnim tygodniu o 1,75 proc., do 2171 zł za tonę. Minimalna natomiast wzrosła o 0,71 proc. do 2125 zł za tonę.

Najbardziej stabilnie zachowują się ceny blachy gorącowalcowanej. W jej przypadku, cena maksymalna wzrosła od ubiegłego tygodnia o 0,25 proc., do 1992 zł za tonę, a minimalna nieznacznie spadła (o 0,05 proc.) do 1904 zł za tonę.

Źródło: Polskia Unia Dystrybutorów Stali - PUDS

Aktualności

2014-09-24 13:40:31 | Komentarze: 0

Ruszyła rejestracja odwiedzających na Targi SyMas i Maintenance

Trwa odliczanie do rozpoczęcia jedynych w Polsce i cieszących się coraz większą popularnością Targów Obróbki, Magazynowania, Transportu i Logistyki Materiałów Sypkich i Masowych SyMas. Wydarzenie jak co roku połączone będzie z Targami Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance. Imprezy tematycznie ze sobą korespondują, dzięki czemu spektrum wystawców i odwiedzających będzie wyjątkowo szerokie. Na targi zapraszamy w dniach 29 i 30 października do Hali EXPO Kraków.

Wschodni boom na smarownice Promotechu

ZUS daje pieniądze dla firm

Połączone biznesy budowlane SSAB i Rautaruukki utworzyły Ruukki Construction

Promostal z nowymi kontraktami. Spółka zatrudnia kolejnych pracowników

Nowy standard 3D produkcji w motoryzacji

Średnie ceny złomu czerwiec 2014

VI Targi Obróbki, Magazynowania, Transportu i Logistyki Materiałów Sypkich i Masowych SyMas

FANUC Polska zaprasza na targi PLASTPOL 2014

FANUC Polska zaprasza na DNI OTWARTE.