Dodaj ofertę za darmo

Ceny stali w Polsce

2009-10-28

Ceny stali zbrojeniowej i blachy pozostają na niskim poziomie, drożeją profile.

Cena minimalna prętów obniżyła się w tym tygodniu o 0,91 proc., do 1519 zł za tonę, a maksymalna o 2,72 proc., do 1575 zł za tonę. – Na rynku prętów żebrowanych jest odczuwalna lekka tendencja spadkowa; popyt jest dosyć słaby – potwierdza w rozmowie z portalem www.puds.pl Krzysztof Walarowski, prezes Cognora. Przypomina on, że w ostatnim czasie taniał również złom, co zawsze ma wpływ na zachowanie się cen stali zbrojeniowej.
Dla odmiany swoje dobre dni przeżywają profile. Analizowany w Indeksie Cen Stali HEB 200 od kilku tygodni dość wyraźnie drożeje. Cena maksymalna tego asortymentu zwiększyła się w ostatnim tygodniu o 1,75 proc., do 2171 zł za tonę. Minimalna natomiast wzrosła o 0,71 proc. do 2125 zł za tonę.

Najbardziej stabilnie zachowują się ceny blachy gorącowalcowanej. W jej przypadku, cena maksymalna wzrosła od ubiegłego tygodnia o 0,25 proc., do 1992 zł za tonę, a minimalna nieznacznie spadła (o 0,05 proc.) do 1904 zł za tonę.

Źródło: Polskia Unia Dystrybutorów Stali - PUDS

Aktualności

2014-11-13 08:11:58 | Komentarze: 0

VI Targi Obróbki, Magazynowania, Transportu i Logistyki Materiałów Sypkich i Masowych SyMas V Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance

29 i 30 października 2014 specjaliści z branży materiałów sypkich i masowych oraz eksperci utrzymania ruchu spotkali się w nowym Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków – miejscu sprzyjającym robieniu dobrych interesów. Udział w imprezie był okazją do poznania najnowszych technologii, wymiany informacji oraz nawiązania i podtrzymania kontaktów biznesowych.

HaPeS 2014 - Relacja potargowa.

Promotech prezentuje automaty spawalnicze w Moskwie i w Hanowerze

Bezpłatne seminaria na Targach SyMas i Maintenance

Targi SyMas i Maintenance już wkrótce w Krakowie.

APS SA rozstrzygnął konkurs na staż

Targi EUROTOOL

Promostal doceniony za efektywność i dynamikę

Ruszyła rejestracja odwiedzających na Targi SyMas i Maintenance

Wschodni boom na smarownice Promotechu