Co zrobić, aby wdrożenie oprogramowania było udane?
2015-06-24
Współpraca to jeden z elementów udanej implementacji systemu ERP. To, w jaki sposób zostanie wdrożone oprogramowanie zależy w głównej mierze od tego, jakie oczekiwania stawia sobie przed takim systemem konkretna firma. Specjaliści, managerowie, kierownicy i w końcu właściciele powinni określić, które obszary w ich firmach wymagają informatyzacji.
Implementacja wybranego systemu to istotny proces. Przeprowadzając analizę przedwdrożeniową użytkownik może w ten sposób dowiedzieć się, które obszary jego firmy potrzebują wsparcia i zrozumieć słabe i mocne strony prowadzonego biznesu. Dzięki takiemu przygotowaniu firma otrzymuje kompletny dokument, zawierający informacje mówiące o miejscach, gdzie można zastosować system w postaci standardowych rozwiązań, a gdzie trzeba będzie napisać aplikacje dedykowane.
Ważnym elementem w procesie szybkiego zwrotu z inwestycji, jaką jest system ERP jest sam przebieg wdrożenia. Chcąc korzystać z rozwiązań systemowych klasy ERP firma powinna współpracować ze specjalistami od strony dostawcy. Jasno sformułowane potrzeby i cele przedsiębiorstwa na etapie analizy przedwdrożeniowej to jedno, a przebieg wdrożenia systemu do druga ważna rzecz.
Etapy wdrożenia na przykładzie systemu Streamsoft Prestiż
Kluczowym elementem jest wspomniana wcześniej analiza. W przypadku firmy Streamsoft po pełnej analizie wymagań następuje kolejnych 8 etapów właściwej implementacji. Streamsoft to silna marka, która na rynku tworzenia oprogramowania dla firm działa ponad 25 lat. Firma proponuje własne rozwiązania informatyczne w postaci autorskich programów. Doświadczenie i korzystanie z innowacyjnych narzędzi programistycznych oraz zadowolenie klientów plasuje firmę Streamsoft w czołówce producentów i dostawców systemów ERP dla średnich i dużych firm. Streamsoft wśród producentów i dostawców „średniego ERP” jest niekwestionowanym liderem. Szczególną pozycję w ofercie zajmuje system Streamsoft Prestiż, który posiada wyróżniający się na rynku moduł do zarządzania produkcją.
Z tego doświadczenia korzysta Streamsoft, proponując kompletne i przemyślane wdrożenie, które w dużej mierze zależne jest również od gotowości współpracy firmy, która zakupiła gotowy system do zarządzania. Firma Streamsoft bardzo mocno stawia na analizę przedwdrożeniową, która „popycha dalej” kolejne etapy wdrożenia. Wynikiem analizy przedwdrożeniowej jest dokument o nazwie – Projekt analizy wymagań. Dokument ten wyznacza pewne standardy ośmiu etapów implementacji.
W pierwszym etapie realizowany jest projekt wdrożenia, który obejmuje uzgodnioną koncepcję wdrożenia i jego plan oraz strukturę organizacyjną projektu. Po tym następuje konfiguracja techniczna, obejmująca instalacje i konfiguracje: serwerów, oprogramowania stacji roboczych i tzw. urządzeń peryferyjnych, fiskalnych.

- Aktualności
-
2015-07-29 07:16:53 | Komentarze: 1
Marnotrawstwo czasu w pracy
Jak zaplanować swoją pracę, aby nasze działania były efektywniejsze? Warto przyjrzeć się jak radzą sobie z marnotrawstwem czasu firmy produkcyjne i z jakich rozwiązań korzystają
-
Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających
-
Czyściwa firmy MEWA przekonują swoją jakością
-
VI Targi Obróbki, Magazynowania, Transportu i Logistyki Materiałów Sypkich i Masowych SyMas V Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance
-
HaPeS 2014 - Relacja potargowa.
-
Promotech prezentuje automaty spawalnicze w Moskwie i w Hanowerze
-
Bezpłatne seminaria na Targach SyMas i Maintenance
-
Targi SyMas i Maintenance już wkrótce w Krakowie.
-
APS SA rozstrzygnął konkurs na staż
-
Targi EUROTOOL
profesjonaliści
Gość: Dalia | 2017-10-19 11:22:57
ja bym taką sprawę oddała w rękę fachowców, którzy wiedzieliby, jak podejść do danej sprawy.