Dodaj ofertę za darmo

DS SolidWorks osiąga ponad milion sprzedanych licencji

2009-05-18

Dassault Systèmes SolidWorks Corp. (DS SolidWorks) ogłosiło dzisiaj, że producent ultranowoczesnej odzieży i sprzętu sportowego zakupił milionową licencję oprogramowania 3D CAD. W ciągu minionych 14 lat począwszy od sprzedaży DS SolidWorks projektantowi robotów ramieniowych, aż po dzisiejszy przełomowy dla firmy zakup, dzięki SolidWorks® powstały tysiące innowacyjnych produktów.

Wywodzące się ze stanu Utah OGIO International, Inc. kupiło licencję o numerze jeden milion dla inżyniera projektującego w aluminium, Seana Petersona, który pracuje obecnie nad nową linią wyposażenia dla zawodników wyścigów motocrossowych. Peterson wykorzysta oprogramowanie SolidWorks przy tworzeniu ramp, platform oraz sprzętu dla motorów. OGIO znane jest także z projektowania nowatorskich plecaków i toreb, w których znajdziemy tak innowacyjne rozwiązania jak na przykład bezzamkowe kieszenie na piłki w torbach do golfa. Projektanci w OGIO używają programu SolidWorks do modelowania wtryskiwanych części plastikowych takich jak rączki, kółka czy ramy toreb golfowych.

OGIO jest klientem SolidWorks od czterech lat. Od momentu założenia firmy przez Michaela Pratta w 1987 roku do około pięciu lat temu w kwestiach tworzenia modeli 3D wyprasek kadra projektowa OGIO polegała wyłącznie na swoich partnerach w branży wytwórczej. Wprowadzenie projektowania CAD bezpośrednio w firmie spowodowało, że projektanci nie byli już zmuszeni polegać na interpretacji własnych szkiców dokonanej przez partnerów, aby utworzyć model 3D. SolidWorks pozwala projektantom OGIO dowolnie eksperymentować bez ograniczeń, jakie nakłada współpraca z dostawcą zewnętrznym.

„Dzięki SolidWorks nasi projektanci tworzą swobodnie i szybko.” - mówi Pratt. „Pragniemy, aby używali swojej wyobraźni, wypróbowywali wszelkie rozwiązania oraz innowacyjne pomysły, z których potem powstaną świetne produkty. SolidWorks jest doskonałym narzędziem do tego celu. Jest oprogramowaniem o ogromnych możliwościach, a jednocześnie łatwym w obsłudze, więc nasi twórcy mogą koncentrować się na kreatywności, zamiast stale zastanawiać się, co robi dana funkcja w programie. W dzisiejszym świecie dynamicznej konkurencji musimy zapewnić projektantom właśnie takie narzędzia, żeby realizować nasze pomysły lepiej i szybciej, gdyż w tej chwili na rynku liczy się ten, kto ma najlepszy produkt.

Kreatywność, która jest tak ważna dla OGIO, stanowi w istocie cechę charakterystyczną produktów stworzonych na przestrzeni lat przez projektantów i inżynierów używających SolidWorks – począwszy od instrumentów medycznych, aż po zabawki, wiatraki, baterie słoneczne, a nawet komponenty pojazdu na Marsa dla NASA. Jon Hirschtick założył w 1993 roku firmę, która rozwinęła oprogramowanie 3D CAD oparte na systemie Windows oferujące wyszukane możliwości, a także funkcjonalność w rozsądnej cenie i łatwym do nauki formacie. Dr William Townsend wraz ze swoją ówcześnie nowozałożoną firmą Barrett Technology Inc. został pierwszym klientem SolidWorks. Czternaście lat później robotyczne ramię Barretta WAM™ jest obecne na każdej znaczącej uczelni oraz zostało zanotowane w Księdze Rekordów Guinessa jako najbardziej zaawansowany na świecie robot. W tym czasie SolidWorks zobył pozycję najszerzej stosowanego oprogramowania 3D CAD na świecie.

„Jesteśmy podekscytowani osiągnięciem miliona sprzedanych licencji, a także bardzo wdzięczni każdemu z naszych klientów, iż zaufali SolidWorks w drodze do sukcesu ich firm.” – rzekł CEO w SolidWorks Jeff Ray. „Z powodu powziętej odpowiedzialności stale pracujemy nad tym, aby produkty linii SolidWorks były warte lojalności klientów i wspierały ich twórcze wizje. Dzięki takim firmom jak OGIO, które wyznaczają nowe granice rozwoju produktów, my korzystając z ich doświadczeń wyznaczamy nowe granice rozwoju projektowania 3D. Ten kamień milowy stanowi jedynie początek. Przyszłość niesie ze sobą naprawdę bardzo ekscytujące możliwości.”

Dassault Systèmes SolidWorks Corp.

Dassault Systèmes SolidWorks Corp., firma będąca częścią Dassault Systèmes S.A., (Nasdaq: DASTY, Euronext Paris: #13065, DSY.PA) specjalizuje się w opracowywaniu i marketingu programów komputerowych przeznaczonych do celów projektowych, analizy i zarządzania danymi dotyczących produktów. Jest ona wiodącym dostawcą w dziedzinie technologii CAD 3D, dostarczającą zespołom projektowym intuicyjne, wydajne oprogramowania, przyczyniające się do podniesienia jakości projektowanych produktów.

Najnowsze informacje oraz demonstracje w trybie online można znaleźć na stronie internetowej firmy pod adresem. www.solidworks.pl

Dassault Systèmes

Jako światowy lider w zakresie rozwiązań 3D i zarządzania cyklem życia produktu (PLM), firma świadczy usługi ponad 100 000 klientom w 80 krajach. Działalność pionierską na rynku programów CD rozpoczęła ona w 1981 roku i obecnie specjalizuje się w opracowywaniu i marketingu aplikacji z dziedziny PLM oraz usług w zakresie wspierania procesów przemysłowych i dostarczania wizualizacji 3D, obejmujących cały okres życia produktu – od jego koncepcji poprzez konserwację do recyklingu. W skład portfela firmy Dassault Systèmes wchodzi CATIA - system przeznaczony do projektowania wirtualnych produktów, SolidWorks przeznaczony do projektowania zespołów mechanicznych w trybie 3D, DELMIA – program do wirtualnego planowania procesów produkcyjnych, SIMULIA – program przeznaczony do wirtualnego testowania, ENOVIA – program do globalnego zarządzania cyklem życia oraz 3DVIA – program do generowania wirtualnych doświadczeń w trybie 3D. Akcje firmy Dassault Systèmes notowane są na giełdach Nasdaq (DASTY) i Euronext Paris (#13065, DSY.PA).

Więcej informacji znajduje się na stronie. www.3ds.com CATIA, DELMIA, ENOVIA, SIMULIA, 3DVIA i SolidWorks są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Dassault Systèmes lub firm podległych na terenie Stanów Zjednoczonych i/lub innych krajów. Inne marki i nazwy produktów są znakami towarowymi ich właścicieli. Copyright © 2009 Dassault Systèmes SolidWorks Corp.