Drozapol kupi 3 mln własnych akcji

2008-01-24

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Drozapolu (www.drozapol.pl), zwołane na 7 lutego, ma upoważnić zarząd spółki do skupienia z rynku do 3 mln akcji Drozapolu, po cenie nie wyższej niż 8 zł.

Przeznaczony do wykupienia, a następnie do umorzenia pakiet akcji stanowi 9,9 proc. kapitału zakładowego i 6,99 proc. akcji na WZA Drozapolu. Proces skupowania akcji Drozapolu z rynku ma potrwać od 18 lutego do 31 grudnia 2008 roku.

DROZAPOL-PROFIL S.A. to ogólnopolski dystrybutor wyrobów hutniczych. Firma zajmuje się sprzedażą wyrobów hutniczych ze stali niestopowych. W szczególności są to: blachy gorąco i zimnowalcowane, kształtowniki gorąco i zimnowalcowane, pręty okrągłe i płaskie, profile zamknięte i rury. Spółka zajmuje się również świadczeniem usług wstępnego przetworzenia i obróbki stali, oraz transportowych. Od lipca 2006 r. prowadzi także produkcję zbrojeń budowlanych. DROZAPOL-PROFIL S.A. realizuje sprzedaż przez główny skład handlowy w Bydgoszczy, magazyny w Ujściu koło Piły, Ostrowcu Świętokrzyskim i Siedlcach, oraz przez bezpośrednie dostawy z hut krajowych i zagranicznych (Czechy, Ukraina, Niemcy, Wielka Brytania). Sprzedaż uzupełniają liczne przedstawicielstwa i biura handlowe m.in. w Krakowie, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Szczecinie i Wrocławiu.