Dzień FAMURU na Targach w Katowicach!

2013-09-03

FAMUR – wiodący producent maszyn i urządzeń dla górnictwa – po raz kolejny przedstawi najbardziej innowacyjne rozwiązania na Międzynarodowych Targach Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego, które odbędą się w dniach 10 – 13 września przy katowickim Spodku. Drugi dzień tegorocznej edycji wydarzenia – 11 września – będzie w całości poświęcony Famurowi. Odwiedzający stoisko 21 w sektorze S1 będą mogli zapoznać się z jego pełną ofertą dla górnictwa głębinowego i odkrywkowego.

W trakcie Dnia Famuru – 11 września – zwiedzający wystawę śląskiej spółki będą mogli wziąć udział w bezpośredniej prezentacji produktów FAMUR – m.in. kompleksu do wydobycia cienkich pokładów węgla, kombajnu chodnikowego FR 250D oraz ciągnika spalinowego FM 80. Dodatkowo w restauracji „Oko miasta” o godz. 15:00 odbędzie się konferencja naukowa pt. „Idąc w świat – doświadczenia w drodze ku przyszłości”, poświęcona innowacyjnym rozwiązaniom stosowanym w maszynach i urządzeniach FAMUR. Ponadto producent przewiduje wiele atrakcji dla gości odwiedzających stoisko.

Na Targach w Katowicach prezentujemy najbardziej innowacyjne urządzenia, które w większości są efektem wdrażania naszych autorskich rozwiązań. Obecnie jesteśmy w stanie wyprodukować nie tylko kompletne systemy wydobywcze, ale również infrastrukturę powierzchniową oraz zakłady przeróbki węgla. Kompleksowość naszej oferty jest jednym z najważniejszych czynników gwarantujących sukces Famuru. W tym momencie możemy dostarczyć każdą maszynę i urządzenie niezbędne w procesie podziemnego wydobycia węgla od przodka ściany aż na samą powierzchnię. Już na tym etapie konkurujemy z największymi graczami na rynku globalnym. Podczas Dnia Famuru na Targach w Katowicach Klienci i potencjalni Inwestorzy będą mogli dokładnie zapoznać się z naszym pełnym portfolio. Zaprezentujemy m.in. nowatorski system e-kopalnia czy kompleks do wydobycia cienkich pokładów węgla, którego zastosowanie pozwala wydajnie wydobywać pokłady węgla o miąższości od 1,0m do 1,9m. Warto wspomnieć, że nasze maszyny i urządzenia nie są prototypami, ale sprawdzonymi i potwierdzonymi przez codzienną pracę w kopalniach efektywnymi rozwiązaniami” – powiedział Ireneusz Tomecki, wiceprezes zarządu FAMUR SA.

Więcej informacji w załączeniu.

Źródło: www.famur.com