Gazele Biznesu 2012 - ponowny triumf dla APS S.A.

2013-02-21

Automatyka-Pomiaty-Sterowanie S.A. po raz trzeci znalazła się w gronie najbardziej dynamicznych firm w rankingu Pulsu Biznesu – Gazele Biznesu 2012.

Gazela to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. Ranking Gazel Biznesu jest więc listą firm dynamicznych, ale też uczciwych wobec kontrahentów. Autorem zestawienia jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, odpowiedzialna za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw. APS S.A. zdobyła tytuł już po raz trzeci.
- Tytuł przyjmujemy z godnością i radością, a traktujemy go jako wyzwanie, by w kolejnym roku utrzymać korzystne trendy w rozwoju gospodarczym naszej spółki –mówi prezes APS SA Bogusław Łącki

W bieżącej edycji weryfikowane były wyniki firm, osiągnięte w latach 2009-2010-2011. Najwyższe miejsca na liście zajmują przedsiębiorstwa, które w roku 2011 wykazały największą dynamikę przychodów w stosunku do roku 2009. Ta dynamika w przypadku APS SA wyniosła – jak wynika z zestawienia – 124,4 proc. Przychody za 2011 r. APS SA też są duże - blisko 19,4 mln zł, mimo spowolnienia gospodarczego, które ma wpływ na ilość zleceń.

- W naszym przypadku lata objęte aktualnym rankingiem były nacechowane nieustającą walką o wykorzystanie naszych możliwości usługowych, produkcyjnych, i handlowych roku - dodaje prezes Łącki.- Dynamika przychodów wynosząca ponad 124 proc. to rezultat naszej recepty na kryzys: musimy więcej pracować. Z drugiej strony – w ciągu tych trzech lat nie było łatwo, o czym świadczy zmniejszona zyskowność naszej działalności. Mamy tego świadomość i dlatego – zamiast rozczulać się nad sukcesem - od początku roku ostro zabraliśmy się pracy by sprostać wymaganiom naszych klientów.

Według przedsiębiorców, których firmy zostały wyróżnione w dotychczasowych edycjach rankingu przyznanie tytułu Gazeli Biznesu daje różnorakie, wymierne korzyści. Z jednej strony pokazuje, że przedsiębiorstwo jest w doskonałej kondycji, z drugiej, że cieszy się większym zaufaniem kontrahentów, klientów i instytucji finansowych.

APS S.A. ma swoim koncie wiele prestiżowych nagród i tytułów, m.in. „AMBASADOR BIZNESU – PODLASIE 2010”, Gazela Biznesu 2011, tytuły Gepard Biznesu Efektywna Firma w konkursach promujących i wspierających najbardziej dynamiczne i efektywne polskie przedsiębiorstwa. Firma trzykrotnie zdobyła tytuł lidera w ogólnopolskiej edycji konkursu Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju, regularnie też zwycięża w regionalnych edycjach tego konkursu, a także w rankingu „Innowacje” Kuriera Porannego na najbardziej innowacyjną firmę województwa podlaskiego.

Źródło: Masz-Media