Dodaj ofertę za darmo

Grupa Kęty dostanie prawie 35 mln zł dofinansowania

2008-12-19

Pieniądze są przeznaczone na zakup, instalację i uruchomienie innowacyjnej linii technologicznej do produkcji profili aluminiowych.

Spółka otrzymała potwierdzenie od Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, że zgodnie z decyzją Ministerstwa Rozwoju Regionalnego przyznano jej dofinansowanie w wysokości 34.804.500 zł. Kwota ta zostanie wykorzystana na realizację projektu pt.: „Wdrożenie innowacyjnej technologii wyciskania stopów AlMgSi w Grupie Kęty" w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013.

„W efekcie uruchomienia linii produkcyjnej o wysokiej wydajności powstaną produkty konkurencyjne cenowo o wysokich parametrach jakościowych. Umocni to pozycję spółki na obsługiwanym rynku, zwiększy możliwości eksportu do krajów Europy Zachodniej i Środkowo-Wschodniej, stanowiąc wartość dodaną dla Spółki i jej odbiorców" - informuje w komunikacie Grupa Kęty.

Projekt ma być zrealizowany do końca 2011 roku. Jego dofinansowanie będzie stanowić połowę kosztów, sięgających 69,6 mln zł.

Źródło: