Dodaj ofertę za darmo

Huta Batory dostarczy rury za 8 mln złotych do budowy nowego stadionu Legii Warszawa

2009-03-10

Należąca do giełdowej Alchemii, chorzowska Huta Batory podpisała z firmą Polimex Mostostal S.A. – Zakład Budownictwa Siedlce kontrakt na dostawy rur. Jego wartości to ponad 8 mln zł. Pierwsze dostawy ruszyły w lutym br.

Do grona licznych obiektów sportowych wybudowanych z udziałem Huty Batory dołączy niebawem stadion stołecznej Legii Warszawa. Na mocy kontraktu spółka zobowiązała się dostarczyć rury o dużych średnicach, które znajdą wykorzystanie w trakcie realizacji projektu.

Chorzowska HUTA BATORY Sp. z o.o. od wielu lat oferuje wysokiej jakości produkty wykonawcom inwestycji sportowych w Polsce i za granicą. Nowoczesne areny sportowe m.in w Dortmundzie, w Paryżu jak i rodzime obiekty, np. hala sportowa w Łodzi, to tylko niektóre z bogatego katalogu obiektów, przy konstrukcji których wykorzystano rury dostarczone przez Hutę Batory.

O charakterze i prestiżu inwestycji świadczą obiekty sportowe i ilość rur - wykorzystanych do ich budowy, dostarczone przez chorzowską hutę. Oto przykłady:

· W 2007 roku Huta Batory dostarczyła Spółce Mostostal Płock ok. 1000 Mg rur do prefabrykacji (przygotowania do późniejszego montażu), które Spółka Mostostal Puławy wykorzystała do montażu konstrukcji dachu hali sportowej w Łodzi. Obie Spółki należą do grupy Mostostal Warszawa S.A.

· W 2007 roku Huta Batory dostarczyła spółce Mostostal Puławy (grupa Mostostal Warszawa) ok. 180 Mg rur konstrukcyjnych, z których wykonano zadaszenie stadionu Polonii w Warszawie.

· Do budowy pięciogwiazdkowego, wielofunkcyjnego paryskiego „Stade de France” w latach 1997/98 użyto 400 ton rur konstrukcyjnych Jednym z podwykonawców był Mostostal Chojnice, któremu sprzedano powyższy materiał.

Do wykonywania konstrukcji, w tym obiektów sportowych mogą być wykorzystywane produkty posiadające certyfikat CE. Huta oprócz wdrożonego i certyfikowanego od 12 lat systemu zarządzania jakością ISO 9001 posiada system zarządzania środowiskowego ISO 14001 oraz system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy według normy PN-N 18001.

Huta Batory produkuje wlewki stalowe i rury bez szwu. Wlewki to półprodukt, uzyskany z przetopu złomu, wykorzystywany dalej do przerobu na produkty końcowe m.in. rury, pręty, odkuwki, blachy, z których wykonywane są konstrukcje stalowe, kotły energetyczne, rurociągi wysokiego ciśnienia czy zbiorniki na substancje chemiczne. Rury bez szwu produkowane w Hucie Batory (zakres od 219 mm do 508 mm) znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle wydobywczym (ropy naftowej i gazu), w instalacjach chemicznych (m.in. w ZA Tarnów, ZCh Police), w elektrowniach i elektrociepłowniach, w stacjach i sieciach przesyłowych ropy naftowej i gazu oraz do wytwarzania cylindrów hydraulicznych. Rury bez szwu mają też zastosowanie w konstrukcji obiektów, np. stadionów (rury z Chorzowa posłużyły m.in. do budowy stadionu w Dortmundzie), hal, czy hoteli. Spółka zatrudnia 689 osób.

Grupa Kapitałowa Alchemia SA to: giełdowa spółka Alchemia SA z zależnymi od niej podmiotami: Huta Batory, Huta Bankowa, Kuźnia Batory i Laboratorium Badań Batory.

Alchemia SA koncentruje się na budowie krajowej grupy producentów rur stalowych, a także samodzielnie prowadzi działalność handlową w tym segmencie. Huta Batory jest jedynym w Polsce i jednym z nielicznych w Europie producentem najwyższej jakości stalowych rur bez szwu o dużych średnicach. Huta Bankowa z kolei, to jedyny w Polsce producent kształtowników łebkowych, kątowników, prętów okrągłych, obręczy oraz pierścieni kuto-walcowych.