ITM Polska – arena branżowego know-how

2010-05-12

Jeśli interesują Cię zagadnienia techniki laserowej w procesie wytwarzania, czy też innowacyjnych zastosowań sztucznej inteligencji w budowie i eksploatacji maszyn albo kwestie metalizowania dyfuzyjnego stopów tytanu czy zastosowań beztopnikowego lutowania próżniowego w przemyśle – warto abyś zajrzał na czerwcowe targi ITM Polska w Poznaniu. To właśnie podczas nich – zarówno w trakcie seminariów, jak i praktycznych pokazów – fachowcy z branży doskonalą swoją specjalistyczną wiedzę oraz umiejętności.

Interesująco zapowiada się m.in. konferencja „Doskonalenie konstrukcji i technologii maszyn” przygotowana przez redakcję miesięcznika MECHANIK, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich oraz MTP. W ramach ITM Polska odbędzie się również organizowane przez Komisję Stali Odpornych na Korozję Polskiej Unii Dystrybutorów Stali sympozjum „Stale duplex – racjonalny wybór”. Jego tematyka dotyczyć będzie m.in. własności mechanicznych i odporności korozyjnej stali duplex czy pierwszego w Polsce zbiornika ze stali typu duplex wyprodukowanego przy zastosowaniu metody rulonowej.

Warto przyjąć zaproszenie Instytutu Mechaniki Precyzyjnej, BIT sp. z o.o. oraz MTP do udziału w międzynarodowym seminarium „Obróbka cieplna i cieplno-chemiczna stopów metali”. Część seminaryjno-wykładową mieć będzie również kolejna odsłona Poligonu Umiejętności, podczas którego zaproszeni eksperci mówić będą m.in. o zabezpieczeniu kabin lakierniczych przy pomocy lakierów ściągalnych, strategii emisji LZO do atmosfery dla firm oraz o cynkowaniu ogniowym.

O zaawansowanych technologiach będących motorem wzrostu gospodarczego rozmawiać będą uczestnicy VIII Forum Inżynierskiego. Program forum obejmować będzie cztery panele dyskusyjne: przegląd zaawansowanych technologii w polskiej gospodarce, zaawansowane technologie w praktyce gospodarczej, projekty celowe w sektorze msp o szczególnie wysokim poziomie innowacyjności, ocena realizacji Programu FSNT-NOT projektów celowych dla msp w latach 2001-2009 i nowe działania w dziedzinie innowacyjności (Akcelerator Innowacji NOT, Kredyt Technologiczny).
Ważnym wydarzeniem będzie z pewnością kolejna edycja seminarium „Transport szynowy XXI wieku dla Polski”. W sesjach plenarnych swój udział zapowiedzieli przedstawiciele parlamentu, stowarzyszeń branżowych oraz jednostek naukowych.

W ramach ITM Polska odbędzie się w sumie kilkadziesiąt specjalistycznych konferencji i debat a także pokazy w ramach przestrzeni specjalnych: Akademii Spawania oraz Poligonu Umiejętności. Organizatorzy zapraszają również do skorzystania z porad Centrum Doradztwa Innowacje dla Biznesu.
Targi odbędą się w dniach 8-11 czerwca w Poznaniu. Pełny program wydarzeń i szerszy opis konferencji oraz seminariów na www.itm-polska.pl