Innowacyjne zawieszenie zdobywa nagrodę „Swedish Steel Prize 2013“

2013-11-22

Tegorocznym laureatem międzynarodowego konkursu „Swedish Steel Prize“ jest amerykańska firma Mack Trucks Inc. wchodząca w skład Volvo Group. Nagroda przyznana została za opracowany przez firmę nowatorski system zawieszenia, który w pełni wykorzystuje możliwości stali o wysokiej wytrzymałości.

"Firma Mack Trucks stworzyła podwaliny innowacyjnego rozwiązania w zakresie elementu stosowanego w pojazdach ciężarowych od dawna“, mówi Melker Jernberg, przewodniczący jury i dyrektor działu EMEA w firmie SSAB.

Transport drogowy z wykorzystaniem pojazdów ciężarowych stanowi nieodłączny aspekt rozwiniętych społeczeństw na całym świecie i nawet stosunkowo niewielkie ulepszenia w tej dziedzinie mogą wywrzeć znaczący wpływ. Mniejsze zużycie, ograniczenie szkodliwego wpływu na środowisko i poprawa bezpieczeństwa mają ogromne znaczenie, biorąc pod uwagę ilość pojazdów na drogach.

Nowe zawieszenie firmy Mack Trucks zapewnia większą łatwość obsługi i użytkowania oraz pozwala zmniejszyć zużycie opon nawet do 25 procent. Nowe zawieszenie poprawia również bezpieczeństwo pojazdu i zwiększa komfort kierowcy. Mack Trucks stanowi część Volvo Group i jest jedną z największych amerykańskich firm działających w branży samochodowej. W 2012 roku firma wyprodukowała ponad 23 000 ciężarówek.

Mack Trucks ukazuje, w jaki sposób innowacyjne i realizowane umiejętnie projekty rozwojowe umożliwiają wykorzystanie stali o wysokiej wytrzymałości w celu tworzenia mocniejszych, lżejszych i bardziej przyjaznych dla środowiska produktów, a temu właśnie ma służyć przyznawane wyróżnienie“, wyjaśnia Melker Jernberg, podkreślając, że konkurencja wśród wielu znakomitych zgłoszeń była duża.

Przyznanie nagrody „Swedish Steel Prize“ połączone jest z trzydniowym zjazdem, podczas którego uczestnicy z całego świata wymieniają się najnowszymi odkryciami w dziedzinie stali o wysokiej wytrzymałości. Ceremonia przyznania wyróżnienia odbyła się podczas kolacji kończącej zjazd w nowym centrum kongresowym w Sztokholmie „Stockholm Waterfront“.

Wśród kandydatów do nagrody „Swedish Steel Prize“ znaleźli się Condeco Technologies AG ze Szwajcarii, Pesa Bydgoszcz S.A. z Polski oraz Tuff Trailers Pty Ltd z Australii.

Nagroda „Swedish Steel Prize“ jest przyznawana przez firmę SSAB od 1999 roku w celu inspirowania i rozpowszechniania wiedzy o stali o wysokiej wytrzymałości oraz o możliwościach jej wykorzystania w opracowywaniu lżejszych, bardziej wytrzymałych i bardziej przyjaznych dla środowiska produktów.

W celu uzyskania dalszych informacji proszę kontaktować się z

Kamila Piotrowska, Marketing Coordinator +48 516 00 73 42

Tommy Löfgren, Dział Komunikacji, +46 8 454 57 55

SSAB to globalny lider w dziedzinie stali o wysokiej wytrzymałości. SSAB oferuje produkty opracowane w ścisłej współpracy z klientami, wnosząc wkład w mocniejszy, lżejszy i bardziej przyjazny dla środowiska świat. SSAB zatrudnia pracowników w ponad 45 krajach i posiada zakłady produkcyjne w Szwecji i w Stanach Zjednoczonych. Akcje SSAB są notowane na Sztokholmskiej Giełdzie NASDAQ OMX Nordic Exchange. www.ssab.com.

Źródło: SSAB