Jeden ścisk Bessey - wszechstronne zastosowanie

2014-03-12

Profesjonalny zacisk (ścisk) regulowany Bessey, daje nowe możliwości mocowania bardzo nietypowych elementów. Jest to narzędzie przeznaczone głównie do prac budowlanych, ślusarskich, cięższych prac stolarskich, zwłaszcza do montażu elementów i konstrukcji przestrzennych. Na rynku wyróżnia go przede wszystkim elastyczność użycia oraz szeroki zakres pracy.

Ścisk (zacisk) stalowy Bessey dzięki sile mocowania modelu SLV do 6 500 N oraz modelu GSV do 9 000 N, stosowany jest z powodzeniem zarówno w spawalnictwie, przy konstrukcjach metalowych, produkcji naczep samochodowych czy rusztowań. Zastosowanie znajduje oczywiście w stolarce wielkogabarytowej czy budownictwie (więźba dachowa, krokwie). Jego użycie jest bardzo proste, a zakres w modelu SLV do 2 metrów, w GSV 3 metry, pozwala na pracę przy konstrukcjach o bardzo szerokim przekroju.
Zacisk stalowy Bessey

W odróżnieniu od większości oferowanych na rynku zacisków, zestaw składa się z szyny oraz dwóch ruchomych dowolnie przesuwanych ramion. Zabezpieczenia na końcach szyny zapobiegają przypadkowemu zsunięciu się ramion. Ruchome ramiona pozwalają na szybką zmianę funkcji z mocowania na rozpieranie, a standardowe pokrętło z przetyczką ułatwia mocne dokręcanie. To innowacyjne podejście do konstrukcji ścisku ułatwia i przyspiesza wykonywane na elementach prace.

Zacisk stalowy Bessey


Zacisk firmy Bessey można potraktować jako osobne narzędzie ale również jako modułowy system. Daje on możliwość rozbudowy o kolejne elementy i akcesoria, np.: osadzanie więcej niż dwóch ramion na szynie czy też zmiany stopki dociskowej i pokrętła.

Zaciskanie na równoległych lub ukośnych powierzchniach nie stanowi tu żadnego problemu. Stopki dociskowe posiadają bowiem możliwość pracy pod kątem do 35O.

Bessey SLV/GSV charakteryzuje duża wytrzymałość, którą daje sprężysta profilowana stalowa szyna, ramiona odkuwane ze stali oraz hartowane, mocne wrzeciono z gwintem trapezowym. Specjalna stopka dociskowa z wkładem ze stali spiekanej odporna jest na działanie wysokich temperatur.
Bessey jako firma z ponad 125 letnią tradycją wywodzącą się z obróbki stali, jest dziś ekspertem produkcji narzędzi zaciskających i tnących. Jako jeden z największych na świecie producentów, posiada w swojej ofercie ponad półtorej tysiąca produktów.

Sklep internetowy ProfiTechnik.pl oferuje nowe zaciski SLV/GVS oraz wiele innych produktów Bessey.

Więcej o produkcie na stronie ProfiTechnik.pl
Narzędzia to nasza pasja, dlatego prowadzimy BLOG ProfiTechnik www.blog-profitechnik.pl

O marce www.ProfiTechnik.pl
Bessey
ProfiTechnik - to rosnąca na polskim rynku marka specjalizująca się w internetowej sprzedaży nowoczesnych narzędzi ręcznych. Od początku firma współpracuje ze światowymi liderami w produkcji narzędzi ręcznych. Sklep ProfiTechnik zwraca szczególną uwagę, na jakość i funkcjonalność produktów trafiających za ich pośrednictwem na polski rynek. Dziś w ofercie sklepu jest ponad 11 500 markowych narzędzi ręcznych renomowanych producentów, jak m.in. Knipex, Wera, Bessey, Parat, Proskit, Testboy, Picard oraz Scala. Są to narzędzia wyróżniające się pod względem innowacyjnych technologii. Jako jeden z nielicznych oferuje bezpieczne zakupy dając klientom od 5 do 10 lat gwarancji na zakupione narzędzia 30 dniową możliwość zwrotu.

Źródło: SIŁA GŁOSU