Jesienne porządki - zabezpieczamy metalowe elementy

2013-10-18

Zanim nastaną naprawdę ciężkie warunki pogodowe, warto w prawidłowy sposób zadbać o metalowe elementy znajdujące się wokół domu bądź w ogrodzie. Korzystając z kompletnej ochrony jaką zapewnia wielozadaniowa dekoracyjna farba antykorozyjna wprost na rdzę firmy Den Braven, bez trudu odnowimy wcześniej używane przedmioty lub zabezpieczymy nowe, tak by wiosną cieszyły oko nienagannym wyglądem.

Kompletna farba wprost na rdzę

Metale żelazne znajdują wciąż szerokie zastosowanie w konstruowaniu elementów dekorujących najbliższe otoczenie domów bądź altan. Wytwarzane są z nich nie tylko okucia, poręcze, ogrodzenia, klamki czy uchwyty, ale mogą być również materiałem, z którego wykonane są całe stelaże solidnych mebli ogrodowych. W każdej z tych ról, spełniają one bardzo ważne funkcje, nie tylko z uwagi na swój ozdobny charakter, ale również stabilność i solidność, którą się cechują. Jednak nawet mimo dużej wytrzymałości pozostawione na zewnątrz domu elementy ze stali, żelaza czy żeliwa, narażone są na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, które stają się przyczyną powstawania korozji. Pojawiająca się rdza zmniejsza ich właściwości estetyczne, ale często zagraża także trwałości wykonanych przy ich pomocy konstrukcji. Tylko prawidłowe zabezpieczenie metalowych powierzchni pozwoli zachować je na długi czas w dobrej kondycji. Wykorzystując do tego celu dekoracyjną farbę antykorozyjną wprost na rdzę Silvermont firmy Den Braven, otrzymujemy gwarancję ochrony nawet do 8 lat. Co ważne, przy jej pomocy zabezpieczać można miejsca już zaatakowane, gdyż preparat ten nie wymaga stosowania podkładów i może być aplikowany bezpośrednio na rdzę. Dzięki specjalnej recepturze farba zapewnia odporność podłoża na działanie czynników utleniających, zawiera składniki tworzące podkład zwiększający przyleganie powłoki nawierzchniowej i tworzy finalną warstwę odporną na warunki atmosferyczne.

Metalowe elementy zabezpieczone przed zimą


Przygotowując się do zimy, dbamy by z ogrodu uprzątnąć przedmioty, z których nie będziemy korzystać podczas mroźnych miesięcy i niepotrzebnie nie narażać ich na szkodliwe działanie opadów atmosferycznych czy niskich temperatur. Natomiast w przypadku elementów, które wmontowane są na stałe, musimy zadbać o ich odpowiednią ochronę – naprawić ewentualne ubytki i pokryć zabezpieczającą powłoką na całej płaszczyźnie. Dzięki wielowymiarowemu działaniu farby Silvermont firmy Den Braven, możliwe jest uzyskanie zwartej warstwy, równomiernie rozprowadzonej po metalowym podłożu. Gęsta konsystencja preparatu powoduje, że nie tylko nie spływa on z malowanych nim powierzchni i nie kapie z pędzla, co znacznie ułatwia aplikację, ale dzięki temu również znakomicie kryje nie pozostawiając żadnych niepomalowanych fragmentów, które mogłyby stanowić siedlisko korozji. Dodatkową zaletą jest szybki czas schnięcia (suchość dotykowa po 2h), co jest bardzo ważne zwłaszcza jesienią, kiedy aura nie sprzyja pracom prowadzonym na zewnątrz. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej (paleta RAL) i różnym stopniom wykończenia (połysk, półmat, efekt młotkowy) można bez problemu dopasować ją do malowanych przedmiotów. Farba przygotowana została na bazie benzyny lakowej bezaromatycznej, co powoduje, że jej stosowanie nie jest uciążliwe i szkodliwe dla zdrowia.

Farba antykorozyjna Silvermont firmy Den Braven,
kolor: półmat, połysk, puszka 0,25 l, 0,7 l, 2,5 l, cena brutto – 19,82 zł (0,25 l), 39,81 zł (0,7 l), 135,59 zł (2,5 l),
kolor: młotkowy, puszka 0,25 l, 0,7 l, cena brutto – 19,82 zł (0,25 l), 39,81 zł (0,7 l)


www.denbraven.pl


Firma Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania została założona w 1991 roku jako wschodnioeuropejski oddział Grupy Den Braven. Holding Den Braven Sealants jest liderem technologii uszczelnień w Europie, a marka Zwaluw (Jaskółka z j. holenderskiego) jest rozpoznawalna na całym świecie. Terenem działania Den Braven East jest nie tylko Polska, ale i inne kraje Europy Wschodniej i Azji (Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Białoruś, Azerbejdżan i Kazachstan). Od 2000 r. dysponuje również oddziałem w Moskwie. Den Braven East oferuje szeroki wybór produktów chemii budowlanej obejmujący: silikony, piany poliuretanowe, masy uszczelniające, takie jak akryle, kauczuki i butyleny, kleje montażowe, kleje do drewna i paneli, MS – polimery, kity, fugi, szpachlówki, grunty, impregnaty do drewna, plastyfikatory, środki czyszczące, taśmy dekarskie, samorozprężne taśmy uszczelniające, szpachelki, lakiery w sprayu, hydroizolacje, akcesoria do pian poliuretanowych, pistolety ręczne oraz pneumatyczne i akumulatorowe do silikonów, narzędzia. Dzięki uznanej jakości produkty Den Braven znajdują powszechne zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym. Den Braven dysponuje magazynami o powierzchni ponad 5000 miejsc paletowych. Produkty firmy dostarczane są w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia.

Źródło: Den Braven