Dodaj ofertę za darmo

Korki i zawory odpowietrzające z mosiądzu - nowość firmy ELESA+GANTER

2013-12-16

Firma Elesa+Ganter rozszerzyła ofertę elementów zaliczanych do osprzętu hydraulicznego o korki i zawory odpowietrzające wykonane z mosiądzu. Nowe produkty noszą oznaczenia: GN 881, GN 882, GN 883 i są przeznaczone do zastosowania w zbiornikach hydrauliki siłowej, silnikach spalinowych, skrzyniach biegów, itp. Idealnie nadają się do użycia w maszynach i urządzeniach budowlanych, rolniczych, górniczych, pracujących w przemyśle drzewnym lub na farmach wiatrowych.

Korki odpowietrzające GN 881, GN 882, GN 883
Rys.1. Korki odpowietrzające GN 881, GN 882, GN 883


Zawór odpowietrzający GN 881 otwiera się przy nadciśnieniu rzędu 200 mbar ±20%. Płyta zaworu wykonana jest z mosiądzu powleczonego gumą, pełniącą funkcję uszczelnienia i dociskana jest za pomocą sprężyny wykonanej ze stali nierdzewnej.

Zawór odpowietrzający GN 883 dostępny jest on w wykonaniu A (niskim) i B (wysokim). Szczelność zaworu zapewnia precyzyjna kulka i sprężyna, wykonana ze stali nierdzewnej, a otwarcie zaworu następuje przy odpowiednich ciśnieniach podanych w karcie katalogowej. Produkt ten charakteryzuje się mniej złożoną konstrukcją i ze względu na wykonanie „niskie” może być stosowany w aplikacjach o ograniczonej przestrzeni. Dedykowany jest on głównie do montażu w pozycji pionowej.

Korek odpowietrzający GN 882 nie posiada zaworu, lecz pełni funkcję oddechowo-filtracyjną. Jest stosowany w układach, gdzie występuje częsta wymiana powietrza pomiędzy zbiornikiem, a otoczeniem. Stopień filtracji powietrza zgodnie z normą PN-EN 779 mieści się w kategorii G2-G3.
 
Korki odpowietrzające GN 881, GN 882, GN 883
Rys.2. Techniczne szczegóły korków odpowietrzających GN 881, GN 882, GN 883

 
Przedstawione korki i zawory są uzupełnieniem szerokiej gamy elementów układów hydraulicznych oferowanych przez firmę ELESA+GANTER i bardzo często stosowane są wspólnie w jednej aplikacji.
Pełna grupa „Osprzętu hydraulicznego” zawiera m.in.: inne wykonania korków i zaworów odpowietrzających, zawory spustowe, korki wlewu, spustu, wskaźniki poziomu cieczy.

Źródło: www.elesa-ganter.pl

Nowości

2014-07-28 11:05:07 | Komentarze: 0

Mocowanie do zadań specjalnych

Kompletna obróbka za sprawą jednego mocowania, nawet w przypadku skomplikowanych detali, może być osiągnięta dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym. Do nich należy zaliczyć nowatorskie rozwiązania łączące zastosowanie obróbki w 5 osiach z systemami modułowymi.

Średnie ceny złomu czerwiec 2014

Łącznik obrotowy dwukierunkowy GN 490

Prowadnice liniowe GN 491 i GN 492 - nowość od ELESA+GANTER

Maszyny dydaktyczne serii SKOLAR

Nowe obrabiarki wielofunkcjyjne w ofercie Eurometal Sp. z o.o.

Innowacyjne podejście do optymalizacji produkcji

Nowość Cloos Polska na EUROTOOL® / BLACH-TECH-EXPO 2013

Nowa linia recyklingu układów drukowanych w Elemental Holding

Urządzenie Promotechu Innowacją 2012