Luksusowe wille kompleksu golfowego Sheshan

2009-12-18

W Chinach, niedaleko Szanghaju, powstał luksusowy kompleks golfowy. Obiekt Sheshan Golf Estate jest niezwykłym połączeniem tradycyjnej renesansowej willi z najwyższej klasy nowoczesnymi systemami budowlanymi. Wśród dostawców systemów znalazła się także firma Reynaers Aluminium.

W Chinach zachodzi proces nieustannych przemian. Trwający od kilkunastu lat boom inwestycyjny sprawił, że kraj ten zamienił się w wielki plac budowy – nigdzie indziej nie widziano jeszcze, by roboty budowlane wykonywane były na taką skalę. Chiny przyciągają także najwyższej klasy pracownie architektoniczne z całego świata, m.in.: Herzog & de Meuron zaprojektowali spektakularny stadion olimpijski, Rem Koolhaas pekińską wieżę CCTV, a Steven Holl stworzy w Chinach jeden z najbardziej ekologicznych na świecie kompleksów mieszkaniowych − Linked Hybrid.

Obok nowych ikon architektury powstają inwestycje, które do niedawna byłyby nie do pomyślenia. Przykładem jest Sheshan Golf Estate − kameralny kompleks obiektów golfowych zlokalizowany w pobliżu Szanghaju. Wzniesiony na 9,5 hektarowej wyspie, jako rozszerzenie otwartego wcześniej Sheshan Golf Club, w 2009 roku został rozbudowany o 20 luksusowych i egzotycznych dla architektury Chin willi.

Europejska architektura z detalami Reynaers
Sheshan Golf Estate został oparty na koncepcji toskańskiej wioski a poszczególne budynki połączyła architektura europejskiej willi. Wpływy tej tradycji budowlanej wykorzystano przy projektowaniu elewacji oraz w elementach stylistycznych: renesansowych wieżach, parterowych oknach czy rustykalnej murarce z czerwonej
i białej cegły ozdabiającej elewację do wysokości drugiej kondygnacji.

W inwestycji szczególną uwagę poświęcono detalom. Projekt wymagał zastosowania charakterystycznego profilu do złudzenia przypominającego drewniane konstrukcje ramowe w klasycznych europejskich budynkach. Firma Reynaers Aluminium zaoferowała system okienno-drzwiowy CS 68 w linii Renaissance, doskonale imitujący smukły profil drewniany, stanowiąc przez to doskonałą alternatywę dla ram z tego naturalnego materiału. Co więcej, rozwiązanie Reynaers zapewniło spełnienie wysokich wymagań inwestora dotyczących najnowocześniejszej technologii.

Innowacyjność systemu Reynaers CS 68, należącego do serii Concept System®, opiera się na wyjątkowej trójkomorowej technologii. Zewnętrzna i wewnętrzna strona każdego profilu CS 68 oddzielone są od siebie za pomocą izolatorów termicznych o wysokim współczynniku izolacji oraz za pomocą unikalnej uszczelki centralnej, składającej się z dodatkowych komór powietrznych. Ponadto, profile wyposażone są w ciągłe uszczelnienie akustyczne, które zapewnia doskonałą izolację przed hałasem.

Inny produkt Reynaers, system elewacyjny CW 50 zastosowano do budowy oranżerii. Konstrukcja słupowo-ryglowa systemu CW 50, dzięki swoim smukłym profilom, umożliwiła stworzenie pełnych światła przestrzeni. System ten został wybrany także z powodu dobrej izolacyjności termicznej i akustycznej, tak aby po wyczerpującym treningu umożliwić gościom kompleksu całkowite odseparowanie się od otoczenia, nie tracąc z oczu bajkowego pejzażu.

Golf jest w Chinach sportem elitarnym. Z 1,3 mld mieszkańców Chińskiej Republiki Ludowej około 200 tysięcy najbogatszych uprawia tę dyscyplinę. Dzięki temu inwestowanie w nieruchomości na obszarze Sheshan Golf Estate ma wyjątkowo ekskluzywny charakter. Reynaers Aluminium, oferując innowacyjne i zróżnicowane produkty, w znaczący sposób przyczynił się do sukcesu architektonicznego inwestycji.

Reynaers Aluminium
Założona w 1965 roku, Reynaers Aluminium jest wiodącym europejskim dostawcą wysokiej jakości systemów aluminiowych. Firma specjalizuje się w rozwoju, tworzeniu i promowaniu konstrukcji z aluminium dla budownictwa. Należą do nich: fasady, okna, drzwi, systemy drzwi przesuwnych, ogrody zimowe, osłony przeciwsłoneczne oraz systemy uzupełniające. Reynaers Aluminium posiada jedno z największych na świecie prywatnych centrów badań branżowych. W Instytucie Reynaers wykonywane są testy projektowanych rozwiązań, organizowane są szkolenia, seminaria i pokazy maszyn przeznaczonych do obróbki profili. Przedsiębiorstwo posiada biura w 30 państwach a swoje produkty eksportuje do 50 krajów na 5 kontynentach.

Reynaers Polska
Firma Reynaers Polska powstała w 1990 roku, jako oddział Grupy Reynaers Aluminium. Reynaers Polska jest jednym z głównych dostawców na rynku polskim profili aluminiowych, używanych przez wytwórców okien, drzwi, systemów przesuwnych, ogrodów zimowych, fasad, świetlików, osłon przeciwsłonecznych oraz innych konstrukcji aluminiowych wykorzystywanych w budownictwie. Profile te obejmują pełną gamę rozmiarów, kształtów i kolorów, kilka poziomów izolacyjności termicznej, okucia do różnych sposobów otwierania. Stosowane są zarówno do budynków typowo mieszkaniowych, jak i usługowo-handlowych oraz użyteczności publicznej. Na swoje produkty Reynaers Polska daje 10-letnią gwarancję systemową. Działania firmy spełniają wymagania międzynarodowej normy zarządzania jakością ISO 9001:2000.