Nova Trading: Nowa linia do szlifowania i szczotkowania zwojów

2009-04-27

Właśnie została zrealizowana kolejna inwestycja firmy Nova Trading – w Centrum Serwisowym Nova Trading w Toruniu uruchomiono urządzenie do szlifowania i szczotkowania zwojów ze stali nierdzewnej. Linia ta jest unikalna na skalę krajową, gdyż umożliwia uzyskanie zupełnie nowego na polskim rynku produktu – szlifowanej i szczotkowanej taśmy ze stali nierdzewnej.

W urządzeniu zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych, m.in. system głowic szlifująco-szczotkujących kombi dający możliwość wykorzystania pięciu szczotek oraz płynną regulację ich oscylacji w zakresie prędkości i szerokości ruchu, w efekcie czego można uzyskać na powierzchni blachy szlif o różnej gęstości i długości rys układających się we wzór.

Nowoczesna technologia ma duży wpływ na wydajność urządzenia. Maksymalna prędkość przesuwu obrabianej powierzchni zwoju osiąga 25m/min a wymiana narzędzi (szczotek) trwa zaledwie kilka minut. Zainstalowana linia przejmie dużą część zleceń produkcyjnych realizowanych dotychczas przez linię szlifująco-szczotkującą, której maksymalna wydajność przekracza 700 ton blachy w arkuszach miesięcznie.

Nowa linia jest przeznaczona dla materiałów o grubości 0,4 – 2,0mm, szerokości do 1.600mm i wadze zwoju do 20 ton. Szlifowane zwoje mogą być następnie poddawane kolejnym etapom obróbki na innych urządzeniach w Centrum Serwisowym Nova Trading – cięte na taśmy (na slitterze) lub niestandardowe arkusze (na linii CTL – Cut-To-Length). Z zainstalowaniem nowej linii wiąże się nadzieje na znaczący wzrost sprzedaży blach szlifowanych i szczotkowanych. Oprócz wspomnianych wyżej urządzeń Nova Trading posiada również dwie linie do szlifowania i polerowania rur oraz linię do szlifowania i polerowania profili. Na tym jednak nie koniec – Zarząd firmy rozważa kolejne inwestycje w zakresie poszerzania oferty usług.

Centrum Serwisowe Nova Trading cenione jest za wysoką jakość usług przez najbardziej wymagających klientów z Polski oraz z zagranicy. Marka „Nova Trading” znana jest nie tylko w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma z sukcesem realizuje sprzedaż na rynki Europy Zachodniej.

Źródło: www.nova-trading.com