Nowe, uniwersalne tarcze tnące firmy Bosch

2009-05-11

W ofercie osprzętowej firmy Bosch pojawiły się dwa rodzaje tarcz, które zdecydowanie ułatwią pracę profesjonalistom. Tarcza „3w1” służy do różnorodnych prac. Przy jej pomocy można dokładnie ciąć, bezpiecznie szlifować oraz wykańczać powierzchnie z metalu. Natomiast tarcza Rapido Multi Construction to praktyczne i uniwersalne narzędzie do cięcia niemal wszystkich materiałów.

Tarcza „3w1”

Dzięki innowacyjnej geometrii oraz właściwościom powierzchni, nową tarczę Boscha można stosować do różnych prac. Użytkownik musi jedynie wybrać odpowiednią pozycję lub kąt nachylenia tarczy. Takie rozwiązanie pozwala oszczędzać czas i koszty – przy pomocy jednej tarczy można bowiem zrealizować kilka zadań.

Nowa tarcza znacznie ułatwia cięcie profili, rur i blach wykonanych z metalu lub stali nierdzewnej. Tarcza „3 w 1” o grubości zaledwie 2,5 mm umożliwia także bezpieczne szlifowanie w miejscach trudno dostępnych.

Trójwarstwowe wzmocnienie tarczy gwarantuje maksymalny standard bezpieczeństwa pracy. Tarcze są produkowane przez Boscha zgodnie z wytycznymi normy EN 12413. Produkt jest dostępny w średnicach 100, 115 i 125 milimetrów.

Tarcza Rapido Multi Construction

Nowa tarcza tnąca Rapido Multi Construction firmy Bosch to praktyczne i uniwersalne narzędzie do cięcia niemal wszystkich materiałów. Tarcza gwarantuje czyste, szybkie cięcia przy minimalnych stratach materiału.

Użytkownicy profesjonalni tną na co dzień różne materiały: metal, stal szlachetną, aluminium, metale kolorowe, tytan, kamień, miękką glazurę, PCW, poliester i wiele innych tworzyw sztucznych. Dotychczas potrzebne były do tego różne tarcze tnące, których wymiana była bardzo czasochłonnym zajęciem. Nowa tarcza Rapido Multi Construction firmy Bosch kładzie temu kres. Dzięki jej wszechstronności nie trzeba już tak często wymieniać tarcz przy zmianie ciętego materiału. Użytkownik może stosować jedną tarczę do cięcia różnych materiałów, oszczędzając przy tym czas i koszty.

Podczas cięcia metalu i stali szlachetnej nową tarczą Rapido nie ma ryzyka przebarwienia materiału. Jest to zasługą wyjątkowego ziarna z węglika krzemu. Tarcza umożliwia także uzyskanie czystych krawędzi podczas cięcia płytek. Kolejnym atutem jest brak topnienia materiałów podatnych na działanie wysokiej temperatury, takich jak metale nieżelazne czy tworzywa sztuczne.

Nowe tarcze tnące dostępne są w średnicach 105, 115 i 125 milimetrów, przy czym grubość tarcz wynosi 1 milimetr. Tarcza o średnicy 125 milimetrów jest dostępna także w grubości 1,6 milimetra.

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 280 tys. pracowników, wyniosły w 2008 roku 45,1 mld euro. Założony w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" to dziś wielki koncern reprezentowany przez spółkę Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach świata. Organizacja skupia ponadto ośrodki badawczo-rozwojowe i fabryki oraz dysponuje sprawnie funkcjonującą siecią dystrybucyjną. Aby utrzymać wiodącą pozycję technologiczną na rynku, Bosch przeznacza co roku ponad 3,5 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową, a w samym tylko 2008 roku przedsiębiorstwo zgłosiło do patentu ponad 3 tys. innowacji.

Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG.

Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, elektronarzędzi Bosch, Skil, Dremel i Rotozip, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.pl