Otwarcie Centrum Logistycznego Reynaers na Ukrainie

2009-12-07

W październiku br. Reynaers Ukraina otworzył nowe centrum logistyczne aby zaspokoić rosnące potrzeby odbiorców z rynku krajowego oraz terenu Europy Wschodniej. Reynaers Ukraina to lider sprzedaży i największy dostawca systemów aluminiowych na Ukrainie.

Firma Reynaers Aluminium jest obecna na Ukrainie od 2002 roku. Od tego czasu roczna sprzedaż firmy wzrosła prawie pięciokrotnie: w 2003 r. osiągnęła 293 t., natomiast w 2008 r. było to już 982,73 t. Podczas gdy w zeszłym roku większość znaczących światowych dostawców aluminium działających na rynku ukraińskim odnotowało straty sprzedaży i było zmuszonych do zamknięcia swoich biur, Reynaers jako jedyna firma nie straciła, a wręcz przeciwnie – uzyskała 9% wzrost sprzedaży. Długofalowa konsekwentna polityka firmy sprawiła, że w październiku br. mogło zostać otwarte nowe Centrum Logistyczne zlokalizowane w miejscowości Browary w obwodzie kijowskim. W ten sposób Reynaers Ukraina potwierdza swoją wiodącą pozycję w kraju
i w regionie.

Andrey Klimenko, General Manager Reynaers Ukraina i Krajów Byłego Związku Radzieckiego wyjaśnia powody otwarcie centrum: „Nowe centrum logistyczne odgrywa kluczową rolę przede wszystkim w budowaniu pozycji firmy na Ukrainie i w Rosji. Ze względu na wzrastającą ilość dużych zamówień, chcieliśmy zbudować optymalny wielkościowo magazyn, zapewniający nową jakość w dostarczaniu produktów Reynaers.”

Nowoczesne Centrum Logistyczne Reynaers zapewnia efektywną i ekonomiczną obsługę klienta oraz wysoką jakość składowania. Specjalistyczne oprogramowanie pozwala na kompleksowe składanie zamówień, a dogodna lokalizacja na wschodzie Ukrainy umożliwia szybsze dostarczenie produktów w regionie Europy Wschodniej. Powierzchnia całkowita Centrum wynosi 10 000 m2, z czego część magazynowa zajmuje 7 000 m2, a część produkcyjna (specjalistyczna lakiernia) 2 000 m2. Budowa Centrum Dystrybucji zaowocowała powstaniem blisko 40 nowymi miejscami pracy. Koszt całkowity projektu to 7 mln Euro.

W roku 2008 Reynaers Ukraina osiągnęła pozycję lidera w sprzedaży systemów aluminiowych w tym kraju. Sukces ten to efekt partnerskiej współpracy z odbiorcami: producentami fasad, drzwi, okien, ogrodów zimowych oraz z architektami i inwestorami. Nie bez znaczenia pozostają także standardy działań firmy: indywidualna analiza zamówień, rozwiązania zgodne z wymaganiami klientów, najwyższa jakość produktów oraz pełne wsparcie techniczne, badawcze i projektowe. Profesjonalne doradztwo zapewnia odbiorcom Reynaers grupa niezwykle doświadczonych inżynierów pracujących w Instytucie Reynaers w Belgii oraz w grupie Reynaers Consult, która, współpracując z architektami na całym świecie, tworzy unikatowe rozwiązania pod konkretne inwestycje.

W ciągu 7 lat działalności Reynaers Ukraina produkty firmy wykorzystano w setkach lokalnych obiektów. Co roku powstaje (lub zostaje poddanych renowacji) kilkadziesiąt różnorodnych budynków, w których profile Reynaers tworzą nowoczesne, bezpieczne i przyjazne dla środowiska konstrukcje. Przykładem są tutaj budynki kijowskie: biurowiec Karavaevi Dachi i imponujący kompleks White Sails, czy wieżowce Twin Towers w Dnietropietrowsku, fasada lotniska Mariupol lub supermarket Fresh w Charkowie.

Reynaers Aluminium
Założona w 1965 roku, Reynaers Aluminium jest wiodącym europejskim dostawcą wysokiej jakości systemów aluminiowych. Firma specjalizuje się w rozwoju, tworzeniu i promowaniu konstrukcji z aluminium dla budownictwa. Należą do nich: fasady, okna, drzwi, systemy drzwi przesuwnych, ogrody zimowe i osłony przeciwsłoneczne. Reynaers Aluminium posiada jedno z największych na świecie prywatnych centrów badań branżowych. W Instytucie Reynaers wykonywane są testy i próby produktów oraz systemów, organizowane są szkolenia, seminaria i pokazy maszyn. Przedsiębiorstwo posiada biura w 30 państwach, a swoje produkty eksportuje do ponad 60 krajów na 5 kontynentach.