Podręcznik do NX 9.0 dostępny już za chwilę!

2013-12-13

Firma GM System przygotowała kolejną książkę z serii wydawniczej „CAx DLA PRAKTYKÓW”: NX 9.0 Ćwiczenia „Od koncepcji do wytwarzania – krok po kroku” i już pod koniec roku będzie ona dostępna w sprzedaży. Autorem zbioru ćwiczeń, które prezentują wybrane funkcjonalności najbardziej zaawansowanego, zintegrowanego środowiska CAD/CAM/CAE, czyli systemu NX, jest mgr inż. Piotr Menchen.

NX 9.0
System NX pozwala na wydajne prowadzenie prac projektowych od wstępnych koncepcji, poprzez parametryczne modelowanie oraz symulacje i analizy inżynierskie, aż do etapu przygotowania technologii wytwarzania przy użyciu nowoczesnych obrabiarek CNC.

Książka przybliża całkowicie nowy interfejs programu NX 9.0 oraz przedstawia jego wybrane możliwości w zakresie modelowania i analizy części polimerowych, formowanych metodą wtrysku oraz projektowania i wytwarzania narzędzi (form wtryskowych), między innymi przy użyciu specjalizowanego modułu narzędziowego: NX Mold Wizard – wyjaśnia Piotr Menchen, autor książki, inżynier aplikacyjny i trener specjalizujący się w systemach CAD/CAM/CA.

Ćwiczenia mają formę szczegółowych instrukcji, ukazujących krok po kroku tok postępowania, dzięki czemu mogą stanowić doskonałe narzędzie szkoleniowe. Można je wykonywać od podstaw, wykorzystując w kolejnych etapach efekty wcześniejszej pracy. Można również pobrać pliki do poszczególnych ćwiczeń ze strony www.gmsystem.pl i wykonywać je w dowolnej kolejności, w zależności od zainteresowania wybraną tematyką. Całość została zawarta na prawie 170 stronach.

Spis dostępnych ćwiczeń:

Ćwiczenie 1: Modelowanie części (wypraska polimerowa)
Ćwiczenie 2: Analiza technologiczności modelu (analiza grubości ścian modelu)
Ćwiczenie 3: Analiza technologiczności modelu (analiza pochylenia ścian modelu)
Ćwiczenie 4: Analiza technologiczności modelu (symulacja rozpływu wtryskiwanego tworzywa)
Ćwiczenie 5: Modelownie wkładek formujących narzędzia (bez udziału modułu specjalizowanego)
Ćwiczenie 6: Modelownie wkładek formujących narzędzia (z udziałem modułu specjalizowanego)
Ćwiczenie 7: Przygotowanie programu obróbki CNC wkładki formującej (moduł Wytwarzanie)

To już kolejna, po „NX 8.5 Ćwiczenia", pozycja dla użytkowników systemu NX przygotowana w ramach dostępnej na http://www.gmsystem.pl/indexPublikacjePodrecznikiNx.php serii wydawniczej „CAx DLA PRAKTYKÓW”. W tej samej serii wydano również zbiór ćwiczeń „Modelowanie i edycja synchroniczna w Sold Edge ST”.


Firma GM System Integracja Systemów Inżynierskich Sp. z o.o. powstała w 2001 roku we Wrocławiu. GM System zajmuje się dostarczaniem zintegrowanych systemów CAD/CAM/CAE/PDM. Jest jednym z największych polskich dostawców tego rodzaju rozwiązań i kluczowym Partnerem Handlowym Siemens Industry Software (polski oddział firmy Siemens PLM Software). W ofercie firmy znajdują się: doradztwo przy wyborze oprogramowania, sprzedaż oraz wdrożenie (w tym m.in. szkolenia, dostosowanie oprogramowania do indywidualnych potrzeb użytkownika, dobór sprzętu komputerowego). GM System dostarcza oprogramowanie wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu: m.in. dla firm produkcyjnych, z branży automotive i stoczniowej.