Polska goni Europę

2011-10-27

„Polskim fenomenem” można określić to, co się dzieje na rodzimym rynku powiedział Jan Myczkowski, dyrektor komisji SONK PUDS, inaugurując sesję poświęconą stalom nierdzewnym podczas konferencji „Rynek stali w Europie Środkowo-Wschodniej”.

Była to już trzecia edycja konferencji organizowanej przez PUDS. Tym razem odbyła się 19 października 2011 r. podczas targów Steelmet w Sosnowcu. Po raz pierwszy w trakcie konferencji wyodrębniono specjalny panel poświęcony stalom nierdzewnym.

– Rok 2011, mimo nie najlepszej sytuacji w całej Europie, dla Polski będzie kolejnym rekordowym okresem. Znów dynamicznie rośnie zużycie stali nierdzewnych – powiedział Jan Myczkowski. Jego słowa potwierdził Vittorio Boneschi z Centro Inox, organizacji reprezentującej włoski sektor stali nierdzewnych. – Polska na tle innych krajów europejskich znajduje się w doskonałej sytuacji.

A jak dodał Oliver Spaltman z austriackiej firmy analitycznej SMR, nasz kraj obok Turcji, Rosji i Czech należy do liderów jeżeli chodzi o tempo wzrostu zużycia stali nierdzewnych w Europie.


Źródło: Polskia Unia Dystrybutorów Stali - PUDS