Prognozy w górę ( w Kętach)

2006-10-27

Producent wyrobów aluminiowych wykorzystuje koniunkturę i sprzedaje coraz więcej. Nic dziwnego, że jego kurs znajduje się na szczytach.

W trzecim kwartale grupa Kęty zwiększyła sprzedaż aż o 46 proc., do blisko 290 mln zł - poinformował "Puls Biznesu"

- To rezultat dobrej koniunktury w gospodarce, która stymuluje popyt na wyroby spółki - wyjaśnia zarząd Kęt.

Wyroby aluminiowe bardzo dobrze sprzedawały się w kraju, ale także za granicą. Eksport wyrobów wyciskanych wzrósł o 100 proc., a systemów aluminiowych — nawet o 400 proc. Wzrost obrotów widać praktycznie we wszystkich branżach, szczególnie w budownictwie, które przeżywa okres dynamicznego rozwoju. Kętom pomogła budowa terminalu lotniczego na warszawskim Okęciu. Do dynamicznej zwyżki przychodów spółki przyczyniła się też konsolidacja wyników przejętego w końcu stycznia Aluprofu, lidera rynku systemów aluminiowych do rolet zewnętrznych oraz bram rolowanych. Firma ta osiągnęła w trzecim kwartale sprzedaż 40 mln zł - czytamy w "PB".

Wzrost sprzedaży przełożył się na skok zysku operacyjnego o 21 proc., do ponad 35 mln zł, ale zysk netto zmalał o 9 proc., do 25,2 mln zł. - To skutek ujemnego salda działalności finansowej, co kosztowało firmę 5 mln zł - wyjaśnia zarząd.

Mimo to Kęty podniosły prognozy finansowe - w przypadku sprzedaży z 858 mln do 1,005 mld zł, a zysku netto z 80 mln do 88 mln zł - napisał "Puls Biznesu".

Źródło: Puls Biznesu