Prowadnice liniowe GN 491 i GN 492 - nowość od ELESA+GANTER

2013-11-14

Firma Elesa+Ganter rozszerzyła ofertę o nowy rodzaj prowadnic liniowych z napędem na śrubie trapezowej. Nowe produkty noszą oznaczenia GN 491 i GN 492 i są przeznaczone do zastosowań w układach regulacji dużych i ciężkich urządzeń. Mogą także stanowić ważne uzupełnienie osprzętu linii produkcyjnych.


Prowadnica liniowa GN 491
Prowadnica liniowa GN 492

Rys.1. Prowadnica liniowa GN 491 (z lewej) oraz GN 492 (z prawej).


Nowe układy techniki liniowej oferowane przez Elesa+Ganter posiadają malowane epoksydowo na czarno (RAL 9005) korpusy aluminiowe, pomiędzy którymi osadzono aluminiowy wózek. Jako element łączący oba elementy zastosowano dwie precyzyjne rury chromowane, po których porusza się wózek. Śruba trapezowa oraz nakrętka odpowiadają za napęd wózka. Zastosowanie obu tych elementów pozwala na uzyskanie dokładności pozycjonowania wózka rzędu 0,2 mm/300mm. Maksymalny moment obrotowy śruby to 250 obr/min. Wynik ten został osiągnięty, dzięki osadzeniu śruby w korpusach za pomocą łożysk kulkowych.

Prowadnica liniowa GN 491 jest wyposażona w pojedynczy wózek. Model GN 492 zbudowany jest z dwóch wózków, spiętych razem płytą aluminiową, co pozwala na uzyskanie większych obciążeń osiowych, jak i momentów skręcających.

Prowadnice GN 491 i GN 492 wykonywane są w dwóch wielkościach:
- średnica rur prowadzących 30mm dla śruby TR 14x4,
- średnica rur prowadzących 50mm dla śruby TR 20x4.
 
Nowe prowadnice liniowe są oferowane w 4 wariantach standardowej długości skoku: 100, 150, 200 i 300mm. Na specjalne zamówienie możliwe jest wykonanie innych długości przesuwu. Maksymalna dopuszczalna długość to 2675 mm. Aby ułatwić pozycjonowanie, prowadnice można wyposażyć w we wskaźniki położenia (DD51 lub DD52R).

Nowe prowadnice GN 491 i GN 492 są skonstruowane z myślą o dowolnych układach ręcznych regulacji urządzeń i osprzętu działającego przy liniach produkcyjnych. Przykładem zastosowania może być pozycjonowanie drukarek przemysłowych oraz etykieciarek. Nasze nowe prowadnice znajdują zastosowanie zarówno w położeniu pionowym jak i poziomym.

ELESA+GANTER®
Grupa ELESA+GANTER® jest światowym liderem w produkcji standardowych elementów maszyn. Marka ta została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 35 lat firmy: ELESA S.p.A i Otto Ganter GmbH & Co. KG.

ELESA+GANTER® to ponad 50 000 elementów standardowych, części do maszyn i urządzeń oraz wiele produktów specjalnych wykonywanych pod określone, specyficzne wymagania klienta. Elementy standardowe Elesa+Ganter® łączą w sobie zarówno najwyższą jakość, funkcjonalność, innowacyjność, jak i dbałość o wzornictwo. Potwierdzeniem tego jest ponad 120 patentów i ponad 25 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów m.in. " International Forum Design Award ", "Compasso d'Oro" w Mediolanie czy "Design Center" w Stutgarcie. Wszystkie produkty E+G produkowane są zgodnie z normą ISO 9001:2008 oraz normą środowiskową ISO 14001:2004.

Marka jest reprezentowana w ponad 55 krajach świata, m.in. w Polsce.

ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER® i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne u klientów, profesjonalną i szybką obsługę sprzedażową (20 000 elementów E+G dostarczane jest w systemie 24h z magazynu w Polsce).

Więcej informacji o firmie i jej ofercie, katalog produktów, tabele wymiarów, darmowe pliki 2D i 3D do pobrania, znajdują się na stronie:www.elesa-ganter.pl

Szczegółowe informacje o nowościach i zastosowaniach produktów E+G można także przeczytać w newsletterze dostępnym na stronie: www.elesa-ganter.info.pl

Źródło: www.elesa-ganter.pl

Nowości

2014-07-28 11:05:07 | Komentarze: 0

Mocowanie do zadań specjalnych

Kompletna obróbka za sprawą jednego mocowania, nawet w przypadku skomplikowanych detali, może być osiągnięta dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym. Do nich należy zaliczyć nowatorskie rozwiązania łączące zastosowanie obróbki w 5 osiach z systemami modułowymi.

Średnie ceny złomu czerwiec 2014

Korki i zawory odpowietrzające z mosiądzu - nowość firmy ELESA+GANTER

Łącznik obrotowy dwukierunkowy GN 490

Maszyny dydaktyczne serii SKOLAR

Nowe obrabiarki wielofunkcjyjne w ofercie Eurometal Sp. z o.o.

Innowacyjne podejście do optymalizacji produkcji

Nowość Cloos Polska na EUROTOOL® / BLACH-TECH-EXPO 2013

Nowa linia recyklingu układów drukowanych w Elemental Holding

Urządzenie Promotechu Innowacją 2012