RN KGHM przyjęła założenia do strategii

2008-08-19

Rada nadzorcza KGHM zaakceptowała wytyczne do strategii spółki, która w szczegółach ma zostać opracowana przez zarząd do końca października.

Natomiast decyzja co do przyjęcia skorygowanego budżetu na 2008 rok będzie podejmowana na następnym posiedzeniu rady, które odbędzie się we wrześniu - poinformowała PAP Monika Kowalska, rzeczniczka KGHM.

- Skorygowany budżet jest w trakcie rozpatrywania przez radę nadzorczą. Decyzje będą podejmowane na następnym posiedzeniu rady, które odbędzie się we wrześniu - powiedziała Kowalska.

Obecnie budżet KGHM Polska Miedź na 2008 rok zakłada osiągnięcie przez spółkę 11,19 mld zł przychodów oraz 2,9 mld zł zysku netto.

Rzeczniczka poinformowała, że rada na poniedziałkowym posiedzeniu przyjęła założenia do strategii spółki.

- Strategia będzie obejmowała kilka obszarów: rozwój biznesu podstawowego, dywersyfikację i obszary wsparcia biznesowego. W oparciu o te trzy punkty rada nadzorcza oczekuje przygotowania przez zarząd strategii spółki do końca października - powiedziała Kowalska.

Prezes KGHM Mirosław Krutin poinformował w czwartek na konferencji prasowej, że nowa strategia dla spółki będzie finansowo obejmować okres około pięciu lat, ale w głównych założeniach okres 15-20 lat.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, iż zarząd w nowej strategii zaproponuje m.in. zintegrowanie hut i kopalń w dwa podmioty, a także poszukiwanie nowych złóż i wejście w energetykę jądrową.

KGHM to szósty producent miedzi elektrolitycznej i drugi srebra na wiecie. Miedź elektrolityczna z KGHM jest zarejestrowana przez Londyńską Giełdę Metali (LME) jako Grade A", a srebro zarejestrowane pod marką KGHM HG. Oprócz wyżej wymienionych spółka produkuje również m.in. złoto, ołów, kwas siarkowy i sól kamienną. KGHM jest jednym z czołowych polskich eksporterów.

Źródło: PAP