Ramor 550 - nowa, lżejsza stal pancerna od Ruukki

2013-09-02

Ruukki poszerza ofertę stali pancernych Ramor o nowy gatunek Ramor 550 przeznaczony do ochrony balistycznej. Nowa stal Ramor 550 jest sześć razy twardsza i mocniejsza od stali miękkich. Opracowane dla zastosowań wymagających ochrony przed wybuchami lub zagrożeniami balistycznymi, stale pancerne Ramor łączą w sobie doskonałe własności balistyczne z twardością i wysoką wytrzymałością.

-Testowana i certyfikowana stal Ramor 550 jest idealna dla pojazdów opancerzonych, pojazdów i sprzętu wojskowego, sejfów i innych produktów, w przypadku których wymagane jest zmniejszenie masy konstrukcyjnej bez uszczerbku dla poziomu ochrony - wyjaśnia Przemysław Beciński, dyrektor ds. sprzedaży w Ruukki.

Znakomite własności stali


Ruukki korzysta z innowacyjnej technologii hartowania bezpośredniego, by uzyskać wysoką twardość i wytrzymałość stali. Stale Ramor cechują się doskonałą jakością powierzchni, jednorodnością powierzchni i dokładnością wymiarów, a także dobrą podatnością na cięcie, gięcie i spawanie. Stale Ramor mogą być spawane przy użyciu wszystkich standardowych technik spawania. Ramor 550 cechuje się najlepszymi własnościami w zakresie obróbki warsztatowej w swojej klasie twardości, a jej podatność na obróbkę jest tak dobra jak stali Ramor 500.

Oprócz nowej stali Ramor 550, Ruukki produkuje także stale pancerne Ramor 400 i Ramor 500. Ramor 400 chroni przed wysokim ciśnieniem wywołanym eksplozjami i wybuchami. Ramor 550 i 500 zapewniają ochronę przed energią kinetyczną pocisków. Stale pancerne Ramor dostępne są w postaci taśm i blach.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do odwiedzenia Ruukki podczas targów MSPO w Kielcach w dniach 2-5 września 2013 r.(stoisko D-75) oraz podczas wystawy DSEI w ExCel, Londyn, w dniach 10 – 13 września 2013 r. lub kontakt z Przemysławem Becińskim, Dyrektorem sprzedaży Ruukki Metals, tel. +48 502 190 901

O Ruukki:
Fińska huta Ruukki specjalizuje się w produkcji stali o wysokiej wytrzymałości, trudnościeralnych i pancernych. Firma dostarcza klientom energooszczędne rozwiązania, zapewniając tym samym lepsze warunki życia i pracy. W Polsce obok biur sprzedaży Ruukki posiada (Stalowe Centrum Serwisowe w Obornikach zapewniające szybką i sprawną dostawę gotowych do montażu komponentów. W zakres Stalowego Centrum serwisowego wchodzi cięcie ogniowe, plazmą, gięcie i śrutowanie blach o wysokiej wytrzymałości.

Ruukki zatrudnia na świecie około 9 000 pracowników i dysponuje rozległą siecią dystrybucji między innymi
w Rosji, Skandynawii i pozostałych krajach Europy oraz na rynkach wschodzących takich jak: Indie, Chiny czy Ameryka Południowa. W 2012 roku obroty netto firmy wyniosły 2,8 miliarda euro. Spółka notowana jest na Helsińskiej Giełdzie Papierów Wartościowych NASDAQ OMX (Rautaruukki Oyj: RTRKS).

Źródło: www.ruukki.com