Roto AluVision Designo - nowe okucia w oknach aluminiowych

2013-01-15

Niewidoczne okucia to rozwiązanie bardzo eleganckie i cenione przez inwestorów, szczególnie ze względu na estetykę okien.

Mamy dobrą wiadomość -– teraz także stolarka aluminiowa o dużej masie może być wyposażona w okucia z ukrytymi zawiasami.

Roto AluVision
Firma Roto wprowadziła właśnie na rynek nowość – Roto AluVision Designo – okucia przeznaczone do dużych i ciężkich okien oraz drzwi balkonowych o masie skrzydła do 150 kg, wykonanych z profili aluminiowych z komorą Euro. Okucia można montować w oknach o dowolnym typie otwierania – rozwierno-uchylnych, rozwiernych, uchylnych, dwuskrzydłowych z ruchomym słupkiem i systemem TiltFirst (najpierw uchył, potem otwarcie). Strona zawiasowa Roto AluVison Designo wraz z okuciami obwiedniowymi z systemu AluVision T540 tworzy zestaw okuć odpowiednich do okien antywyważeniowych klasy RC 3. Okno z takim zabezpieczeniem mechanicznym potrafi przez 5 minut stawiać opór próbom włamania przy użyciu śrubokręta czy nawet łomu. Obok ukrytych zawiasów na elegancki wygląd okucia wpływa także specjalna powłoka RotoSil Nano, która dzięki zdolności do samoregeneracji drobnych uszkodzeń, zapewnia długą żywotność okuć i okien.

Roto AluVision Designo to okucie wszechstronne i funkcjonalne. Można je stosować wraz z wpuszczanym mechanizmem klamki oraz z klamkami bez rozetki RotoLine. Opcjonalne elementy wyposażenia dodatkowego, jak np. ogranicznik rozwarcia z amortyzatorem umożliwiają realizację ambitnych projektów architektonicznych. Rozwiązania specjalne z przeznaczeniem do obiektów, jak np. wąski wywietrznik klapowy, można wykonać we współpracy z Centrum Wsparcia Obiektowego Roto.

Powyższe argumenty dotyczą w dużej mierze inwestorów i architektów, warto jednak wspomnieć, że firma Roto nie zapomniała też o wygodzie producentów. Dla nich – oprócz zalet okna istotnych dla użytkowników, ważny jest łatwy, szybki i niedrogi montaż. Jest on możliwy dzięki połączeniom zaciskowym wszystkich elementów okucia w ramie i na skrzydle. W ofercie dostępne są listwy zaciskowe zależne od geometrii profilu. Producent potrzebuje zaledwie 3 narzędzi do montażu i regulacji nowego, bardzo eleganckiego okna z ukrytymi zawiasami Roto AluVision Designo.


Źródło: http://ftt.roto-frank.com/pl/strona-glowna/