Ruszył nabór na praktyki w APS SA

2014-03-17

Do 31 marca białostocka spółka Automatyka Pomiary Sterowanie SA prowadzi nabór na letnie praktyki studenckie.

Wśród studentów politechnik od lat ogromnym zainteresowaniem cieszą się letnie praktyki w firmach, które na co dzień współpracują z uczelnią. I odwrotnie – spółkom, takim jak np. Automatyka Pomiary Sterowanie SA z Białegostoku szczególnie zależy na fachowej kadrze inżynierskiej. Praktyki to też jedna z form pozyskiwania odpowiednich pracowników.

W tym roku szanse na praktyki w APS ma 16 osób, które - podzielone na ośmioosobowe grupy - będą uczyły się zawodu w lipcu i sierpniu. Spółka zaprasza studentów politechnik, z wydziałów: elektrycznego i mechanicznego.

- Zainteresowanie jest duże, a studenci najczęściej zgłaszają się osobiście lub sami wysyłają CV, nie korzystając z pośrednictwa uczelni - mówi Anna Busłowska, asystent zarządu ds. personalnych APS SA. - Co ciekawe, coraz częściej studenci interesują się nie tylko praktykami wakacyjnymi, wynikający mi z obowiązku, ale także odbyciem stażu, po to, by nauczyć się praktycznej strony zawodu przy realizacji konkretnych prac pod okiem specjalistów z APS.

Praktykanci będą pracować w różnych działach firmy: w biurze projektowym, na oddziale programistów i hali montażowej, ale też będą mogli sprawdzić swoje umiejętności, uczestnicząc w pracach montażowych w obiektach, a konkretnie w Elektrociepłowni Białystok. .

Największe szanse mają osoby, które świetnie znają język obcy, umieją obsługiwać komputer, a poza tym są otwarte, komunikatywne, rzetelne, uczciwe i konsekwentne w działaniu.

Wszyscy zainteresowani praktykami powinni przesłać CV i list motywacyjny oraz pod adresem praktyki@aps.pl (w temacie wpisujemy: praktykant).

7 kwietnia 2014 roku spośród wszystkich podań zostaną wybrane osoby, które odbędą praktyki w APS.

Źródło: Ida Marzenna Szwaczko