Ruukki: dwa duże kontrakty w Polsce

2009-08-28

Cadbury-Wedel oraz Cargotec – to dwaj nowi klienci, którzy skorzystają z usług Ruukki w Polsce.

Producent wyrobów stalowych dostarczy płyty warstwowe do budowanej fabryki wyrobów cukierniczych Cadbury-Wedel w Skarbimierzu. Oprócz dostawy i montażu płyt firma będzie także zarządzała projektem. Budynek produkcyjny i magazyn zajmą łącznie powierzchnię ok. 45 tys. metrów kwadratowych. Cadbury-Wedel odda fabrykę do użytku w 2010 r.

Płyty o łącznej wielkości 40 tys. metrów kwadratowych zostaną wyprodukowane w zakładzie Ruukki w Obornikach. Spółka dostarczy również wymagane systemy mocowań i uszczelnień.

– Ten kontrakt pokazuje, że zaangażowanie w rozwój systemów budowlanych przynosi korzyści – mówi Jouni Metsämäki, wiceprezes Ruukki Construction na Europę Północną i Wschodnią.

Potwierdzeniem jego słów jest fakt, że spółka podpisała kolejny kontrakt. Tym razem na dostawę konstrukcji stalowych do budowy nowej fabryki firmy Cargotec w Polsce. Kontrakt przewiduje produkcję oraz montaż ram stalowych dla trzech odrębnych budynków. Łączna waga ram stalowych wyniesie 2 tys. ton. Ruukki rozpocznie dostawy pod koniec sierpnia, ostatnia z nich zaplanowana jest na listopad 2009 r.

Informacje o firmie

Ruukki dostarcza komponenty, systemy oraz zintegrowane rozwiązania oparte na metalach dla przemysłu budowlanego oraz maszynowego. Posiada szeroką gamę produktów wykonanych z metali oraz związany z nimi serwis. Firma ma swoje oddziały w 26 krajach i zatrudnia 13,3 tys. osób. Obroty netto w 2008 roku wyniosły 3,9 mld euro. Akcje Spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych NASDAQ OMX w Helsinkach.

Źródło: