Ruukki poszerza swoją ofertę wysokowytrzymałych stali Optim

2013-09-04

Z myślą o klientach z branży ciężkiego sprzętu dźwigowego i górniczego Ruukki rozszerza swą ofertę wysokowytrzymałych stali Optim.

Stal Ruukki
Jako pionier w rozwoju wysokowytrzymałych gatunków stali, Ruukki od 2002 roku produkuje konstrukcyjne stale Optim. Program produkcji Ruukki obejmuje już szeroki wachlarz stali specjalnych, takich jak najcieńsze dostępne hartowane bezpośrednio stale konstrukcyjne. Najnowsze uzupełnienie rodziny wysokowytrzymałych stali Optim to większe grubości stali Optim 700 QL, sięgające aż do 60 mm.

- Dzięki swojej doskonałej spawalności, wysokiej wytrzymałości i dobrej udarności, stal Optim 700 QL jest odpowiednia dla potrzeb producentów ciężkiego sprzętu dźwigowego i górniczego. Typowe zastosowania obejmują konstrukcje nośne ciężkich maszyn budowlanych oraz dźwigów stoczniowych - mówi Przemysław Beciński, Dyrektor Sprzedaży w Ruukki Polska.

Stale Optim cechują się dobrą podatnością na obróbkę, a ich płaskość i jakość powierzchni są znakomite. Dzięki temu można je łatwo przetwarzać w spawane konstrukcje i komponenty. Dodatkowo, wysokowytrzymałe stale Optim można łatwo łączyć z trudnościeralnymi stalami Raex, co gwarantuje optymalną konstrukcję np. łyżek koparek i innych podobnych zużywalnych części.

Dział wsparcia technicznego Ruukki służy klientom fachową wiedzą oraz wszechstronną pomocą w zakresie zastosowań stali specjalnych.

O Ruukki:
Fińska huta Ruukki specjalizuje się w produkcji stali o wysokiej wytrzymałości, trudnościeralnych i pancernych. Firma dostarcza klientom energooszczędne rozwiązania, zapewniając tym samym lepsze warunki życia i pracy. W Polsce obok biur sprzedaży w Żyrardowie, Katowicach i Gdyni, Ruukki posiada Stalowe Centrum Serwisowe w Obornikach zapewniające szybką i sprawną dostawę gotowych do montażu komponentów. W zakres Stalowego Centrum serwisowego wchodzi cięcie ogniowe, plazmą, gięcie i śrutowanie blach o wysokiej wytrzymałości.

Ruukki zatrudnia na świecie około 9 000 pracowników i dysponuje rozległą siecią dystrybucji między innymi w Rosji, Skandynawii i pozostałych krajach Europy oraz na rynkach wschodzących takich jak: Indie, Chiny czy Ameryka Południowa. W 2012 roku obroty netto firmy wyniosły 2,8 miliarda euro. Spółka notowana jest na Helsińskiej Giełdzie Papierów Wartościowych NASDAQ OMX (Rautaruukki Oyj: RTRKS).

Źródło: www.ruukki.com