Słoneczne domy Reynaers

2009-11-27

Nowoczesne systemy solarne w domu jednorodzinnym? Dzięki nowej, szerokiej ofercie udoskonalonych rozwiązań Solar Reynaers Aluminium oszczędności i ekologia idą w parze. Podsumowując roczne wydatki na energię, pomyślmy o zainstalowaniu energooszczędnych systemów, które pozwolą odciążyć nasz domowy budżet.

Z roku na rok, dzięki proekologicznej polityce prowadzonej przez Unię Europejską, mającej na celu przejście z energii pochodzącej z elektrowni węglowych na tę ze źródeł odnawialnych, coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że ochrona środowiska przekłada się bezpośrednio na oszczędności w domowym budżecie.

Także polskie gminy coraz chętniej pozyskują z funduszy europejskich dopłaty na różne przedsięwzięcia ekologiczne, jak to miało miejsce np. we wzorcowym projekcie w gminie Dzierzgoń, w województwie zachodniopomorskim, gdzie programem: „Słoneczne dachy dla gminy Dzierzgoń” zostały objęte 294 domy jednorodzinne. Dzięki zainstalowanym systemom solarnym niemal przez cały rok nie dymią kominy, a w kranie jest gorąca woda (nawet do 75oC).

Okres jesienno-zimowy to doskonały czas na analizę rocznego bilansu energetycznego naszego domu i wyciągnięcie wniosków na przyszłość. Przy rosnących cenach energii coraz większą rolę odgrywa ekonomia. Myśląc o konkretnych oszczędnościach, warto zastanowić się nad ekologicznym aspektem funkcjonowania budynku. Wbrew pozorom ekologia i oszczędzanie mogą iść w parze.

Propozycja Reynaers

Angażując się w dostarczanie energooszczędnych i ekologicznych produktów budowlanych, Reynaers Aluminium, w maju zeszłego roku, wprowadził do sprzedaży system ściany osłonowej CW 60 Solar, który umożliwia akumulację emitowanej na budynek energii słonecznej. Kolejnym krokiem było zintegrowanie najważniejszych dostępnych na rynku systemów Reynaers z panelami fotowoltaicznymi. Nowa oferta, dostępna od września br., obejmuje systemy przeciwsłoneczne BS 30 Solar i BS 100 Solar, balustrady RB 10 Solar, oraz fotowoltaiczną powłokę dachów SR 40. Dwa ostatnie systemy są rozwiązaniami projektowymi przeznaczonymi na rynek francuski.

Maciej Przybylski, Prezes Reynaers Polska, wyjaśnia powody wprowadzania do sprzedaży rozwiązań Solar: „Najnowocześniejsze pod względem technologicznym produkty solarne Reynaers umożliwiają stworzenie ekologicznych źródeł energii, przy zachowaniu nieograniczonej różnorodności możliwości projektowych. Wszystkie produkty mogą być łatwo zintegrowane w dowolnym budynku. Produkty Solar oferują naszym klientom zwrot całej inwestycji w przeciągu około 10 lat. Kolejne lata to już czysty zysk.”

Dzięki bogatemu asortymentowi produktów Solar firma Reynaers oferuje architektom i firmom wykonawczym wielofunkcyjne materiały konstrukcyjne, które służą również jako gotowe produkty, generujące prąd elektryczny dzięki użyciu paneli fotowoltaicznych. Ich zastosowanie obejmuje szeroki zakres elementów „wykończeniowych” budynków, począwszy od pokryć dachowych do elewacji budynku i elementów przeszklonych. Do produktów tych należą elementy ochrony przed promieniowaniem słonecznym, takie jak osłony przeciwsłoneczne oraz dodatki architektoniczne, np. balustrady. Reynaers oferuje obecnie największy wybór produktów solarnych w całej branży.

Praktyczne innowacje

Nowy asortyment Solar jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi pozostałymi produktami
i rozwiązaniami z aluminium oferowanymi przez firmę Reynaers. Dzięki temu nowe systemy są wyjątkowo różnorodne i przyjazne w produkcji dla firm wykonawczych oraz w projektowaniu dla architektów. Montaż systemów solarnych, zarówno w warsztacie produkcyjnym jak i bezpośrednio na budowie, jest łatwy, a instalacja jest równie prosta jak w przypadku innych produktów Reynaers. Dla zwiększenia różnorodności zapewniono kompatybilność z panelami fotowoltaicznymi wszystkich renomowanych producentów, co pozwala klientom na swobodę przy wyborze szerokiej gamy dostawców.

To jednak nie wszystko. We wszystkich systemach Solar firmy Reynaers Aluminium zastosowano innowacyjne rozwiązanie, w którym kable są poprowadzone w specjalnych wodoszczelnych, ukrytych kanałach, co dodatkowo podnosi estetyczną wartość produktu. Jednocześnie, chociaż ani kable ani kanały kablowe nie są widoczne na zewnątrz, nadal można się do nich łatwo dostać od wewnątrz budynku, gdy jest to potrzebne w celu serwisowania.

Produkty Solar są dostępne w dużym wyborze kształtów, kolorów i funkcjonalności. Cenowo przystępne, dostarczają korzystnych i bardzo atrakcyjnych wizualnie elementów architektonicznych. Co więcej, rozwiązania Solar prawie nie wymagają konserwacji, a produkowana przez nie energia nie powoduje zanieczyszczeń.

Budynki reprezentujące ekologiczne i zrównoważone budownictwo były do niedawna przedstawiane jako osiągnięcia pokazowe. Obecnie, kiedy światło słoneczne jest najszybciej rozwijającym się źródłem energii, ten etap budownictwa należy już do przeszłości. Dzięki systemom solarnym Reynaers Aluminium właściciel domu jednorodzinnego nie tylko aktywnie dba o środowisko, ale także zaczyna czerpać z tego zyski.

Reynaers Aluminium
Założona w 1965 roku, Reynaers Aluminium jest wiodącym europejskim dostawcą wysokiej jakości systemów aluminiowych. Firma specjalizuje się w rozwoju, tworzeniu i promowaniu konstrukcji z aluminium dla budownictwa. Należą do nich: fasady, okna, drzwi, systemy drzwi przesuwnych, ogrody zimowe i osłony przeciwsłoneczne. Reynaers Aluminium posiada jedno z największych na świecie prywatnych centrów badań branżowych. W Instytucie Reynaers wykonywane są testy i próby produktów oraz systemów, organizowane są szkolenia, seminaria i pokazy maszyn. Przedsiębiorstwo posiada biura w 30 państwach, a swoje produkty eksportuje do ponad 60 krajów na 5 kontynentach.

Reynaers Polska
Firma Reynaers Polska powstała w 1990 roku, jako oddział Grupy Reynaers Aluminium. Reynaers Polska jest jednym z głównych dostawców na rynku polskim profili aluminiowych, używanych przez wytwórców okien, drzwi, systemów przesuwnych, ogrodów zimowych, fasad, świetlików, osłon przeciwsłonecznych oraz innych konstrukcji aluminiowych wykorzystywanych w budownictwie. Profile te obejmują pełną gamę rozmiarów, kształtów i kolorów, kilka poziomów izolacyjności termicznej, okucia do różnych sposobów otwierania. Stosowane są zarówno do budynków typowo mieszkaniowych, jak i usługowo-handlowych oraz użyteczności publicznej. Na swoje produkty Reynaers Polska daje 10-letnią gwarancję systemową. Działania firmy spełniają wymagania międzynarodowej normy zarządzania jakością ISO 9001:2008.