Shear Genius SGe6 po raz pierwszy w Polsce

2014-05-06

W dniach 3-6 czerwca 2014 r. firma Prima Power będzie jednym z wystawców podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich, organizowanych pod szyldem "Innowacje, Technologie, Maszyny Polska". Po raz pierwszy w Polsce w salonie MACH-TOOL szerokiej publiczności zostanie zaprezentowana maszyna szóstej generacji z serii Shear Genius. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do przetestowania funkcjonalności SGe6.

Głównym celem zintegrowanej wykrawarki rewolwerowej z gilotyną kątową SGe6 jest dostarczanie jednego systemu do przetworzenia pełnowymiarowego arkusza wyjściowego w gotowy wycięty detal, który może zostać poddany dalszej obróbce. Obecnie technologia SGe (gilotyna kątowa z wykrawarką) jest stosowana w świecie przemysłu jako niezależne urządzenie produkcyjne z napędem serwo-elektrycznym lub jako jednostka centralna w zintegrowanym systemie produkcji i magazynowania produktów z blachy.
Shear Genius SGe6

Firma Prima Power jest pionierem w zastosowaniu napędów serwo-elektrycznych na świecie. Po raz pierwszy tego typu rozwiązanie zastosowano w prasach rewolwerowych pod koniec lat 90-tych, a pierwsze hydrauliczne kombinacje wykrawarki z gilotyną kątową powstały w 1987 roku. Obecnie produkowany model jest już kolejną generacją permanentnie ulepszanej wersji SGe. Na świecie pracuje już ponad 2000 maszyn tego typu.

Nowy Shear Genius daje możliwość szybkiego niblowania (1000 u/min) oraz pełną kontrolę ruchu bijaka podczas operacji tłoczenia, co pozwala wykorzystać szeroki wachlarz narzędzi tłoczących. - Wykorzystując małą powierzchnię hali, za pomocą jednej maszyny można przetworzyć arkusz wyjściowy (1500x3000mm) w gotowy produkt. Shear Genius dzięki swej wszechstronności pozwala na redukcję kosztów produkcji i zużycia materiału nawet o 10% oraz skrócenie samego czasu obróbki nawet o 60% - mówi Roman Padewski, Dyrektor Zarządzający Prima Power. - Tym samym SGe6 pozwala na bardziej ekonomiczną i elastyczną produkcję, znacznie zwiększając wydajność poprzez zastosowanie wielu dodatkowych opcji, które pozwalają gwintować czy grawerować detale - dodaje.

Wszystkie cechy SGe6 sprawiają, że maszyna tego typu jest przyjazna również środowisku naturalnemu. Zużywając mniej energii, emituje mniej CO2 do atmosfery. Ponadto zastosowanie napędów serwo-elektrycznych wyeliminowało konieczność wymiany i utylizacji oleju. Dzięki wzrostowi sprawności energetycznej nawet o 80% w stosunku do poprzednich modeli, przy pracy dwuzmianowej można zaoszczędzić 100 000 kWh energii elektrycznej i zredukować odpad, zyskując 1 z 10 ton blachy.

***

Prima Power - jeden z wiodących producentów maszyn, urządzeń i systemów do obróbki blachy oraz niekwestionowany lider w zakresie obróbki laserowej 2D i 3D, wykrawania oraz gięcia, przedstawia Państwu maszynę nowej generacji SGe6. Głównymi parametrami definiującymi SGe6 są następujące dane techniczne: maksymalny rozmiar arkusza SGe6: 3,074 mm x 1,565 mm; siła nacisku  30 ton; max. ilość narzędzi w rewolwerze/narzędzi indeksowych - 384/128; max. szybkość uderzeń - 1000; max. szybkość pozycjonowania 150 m/min; szybkość obrotowa narzędzi - 250 obrotów/min. Wszystkie te cechy sprawiają, że maszynę szóstej generacji z serii Shear Genius można zakwalifikować do technologii jutra, wykorzystując SGe6 w praktyce już dzisiaj.

Źródło: Consulting & More