Sosnowiec zagłębiem obróbki metalu

2013-10-15

Z nami już 6-te Targi TOOLEX - najdynamiczniejsze i największe jesienne wydarzenie tego typu w Polsce. Dowody? Przedstawiamy kilka: ponad 260 maszyn w ruchu, niemal 600 reprezentowanych marek, 650 ton prezentowanych urządzeń, rekordowa powierzchnia prezentacji stoisk.

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX z całą pewnością w tym roku przezywały oblężenie nie tylko największej w swojej historii liczby wystawców, marek prezentowanych na stoiskach, ale przede wszystkim liczby zwiedzających. Ponad 8500 specjalistów z branży przez 3 dni targowe (od 1 do 3 października br.), miało okazję oglądać na stoiskach ponad 365 wystawców ofertę, która z pewnością usatysfakcjonowała gości targowych. Ponownie targom TOOLEX towarzyszyło spotkanie skierowane do gałęzi przemysłu związanej z wirtualizacją procesów, projektowaniu inżynierskiemu, CAD/CAM/CAE – WIRTOTECHNOLOGIA. Po raz pierwszy natomiast w tym samym czasie odbyły się Targi Techniki Laserowej LaserEXPO, które z tematyką obróbki metalu czy narzędzi dla przemysłu – są mocno powiązane.

Wydarzenie ponownie gościło liderów branżowych m.in. FANUC, SCHUNK, DMG Mori Seiki, MTI, Agie Charmilles, Abplanalp, Sandvik, FAT HACO, MS Spinex, STIGAL i wielu przedstawicieli polskiego przemysłu obrabiarkowego jak AVIA, FANAR, FENES, AFM, VISŁA. TOOLEX to także liczni debiutanci, którzy wpisali po raz pierwszy udział w sosnowieckim wydarzeniu w swoim kalendarzu wystawienniczym. Wśród nich znaleźli się m.in.: CHIRON POLSKA, CHOFUM Obrabiarki, PRAMET, CT MACRO, GALIKA, APLIKOM, WENZEL GROUP i inni.

W tym roku ponownie rozdano targowe wyróżnienia. Medale otrzymały firmy: Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania za Mikrowycinarkę elektroerozyjną MW50; STIGAL za 5-cio osiową głowicę MULTI-3D; CARL ZEISS za Optyczno-dotykową współrzędnościową maszynę pomiarową O-INSPECT 322 oraz SANDVIK Polska za Nowy gatunek płytki skrawającej GC4325. Medalami nagrodzono również firmę 3DConnection za SpaceMouse Wireless a także UIBS Teamwork za Innowacyjny system zarządzający produkcją IPOsystem. Przyznano wyróżnienia a także nagrody za najlepszą ekspozycję targową. Szczegóły dot. wszystkich nagrodzonych znajdują się na stronie toolex.pl.

Podczas Targów odbyło się spotkanie misji gospodarczej zorganizowanej przez UBIFRANCE oraz konferencja Klastra Silesia Automotive nt. „Nowoczesne technologie obróbki materiałów w przemyśle motoryzacyjnym i maszynowym”, na której prelekcje wygłosili m.in. przedstawiciele najważniejszych firm kooperujących z Automotive, takich jak KOPEX Group, Sandvik Polska, KOMAG, Plasma System. Tegorocznym partnerem wspierającym była także Czech Trade, przy pomocy której powstała strefa czeskich przedsiębiorców.

Kolejna edycja Targów odbędzie się 30 września – 2 października 2014. Stan zgłoszeń w chwili obecnej zapowiada kolejną udaną edycję.


TOOLEX
TOOLEX
TOOLEX
TOOLEX
TOOLEX
TOOLEX
TOOLEX
TOOLEX
TOOLEX
TOOLEX
TOOLEX
TOOLEX

Źródło: www.exposilesia.pl