Spotkanie prezesa firmy ECKERT z Prezydentem Komorowskim

2013-06-14

Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził stoisko firmy Eckert podczas targów ITM 2013 w Poznaniu. Duże wrażenie zrobiły na nim zaprezentowane maszyny i fakt, że całość produkcji jest wykonywana w Polsce, z wykorzystaniem wyłącznie polskiej myśli technologicznej. Szczególnie zainteresowało go połączenie dwóch technologii cięcia, wodnej oraz plazmowej w jednej maszynie czyli WaterJet Combo.

Na targach ITM 2013 w Poznaniu spotkała się cała branża, która wpisuje się w hasło Innowacje, Technologie, Maszyny. To spotkanie już od pierwszych dni obfitowało w ważne dla firmy ECKERT wydarzenia. 4 czerwca podczas uroczystej gali Tadeusz Eckert odebrał Złoty Medal Targów Poznańskich za przecinarkę Diament Laser Fiber Linear – laser światłowodowy do cięcia szerokiego spektrum materiałów wyposażony w napędy liniowe.

- To kolejne wyróżnienie, a jednak cieszy tak samo mocno. Jest dowodem na to, że konstruowane i produkowane przez nas maszyny nadal są w światowej czołówce innowacyjnych rozwiązań technologicznych. – podsumował Tadeusz Eckert, prezes firmy.

Natomiast 5 czerwca firma gościła na stoisku Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego. Pan Prezydent przyglądał się pracy maszyn i rozmawiał z przedstawicielami firmy. Jak słusznie zauważył trzeba stale pracować nad konkurencyjnością polskiej gospodarki, a polskie innowacyjne firmy są jej najlepszym motorem napędowym. Prezes firmy Eckert odebrał gratulacje i podziękowania za wkład firmy w rozwój polskiej myśli technologicznej.

Oprócz tych doniosłych wydarzeń tradycyjnie równie ważne były spotkania z klientami, zarówno dotychczasowymi, którzy z ciekawością przyglądali się nowościom prezentowanym na stoisku, jak i nowymi, którzy już podczas targów zdecydowali się na zakup maszyn firmy Eckert.

Źródło: ECKERT