Stalprofil: zadowalające wyniki w I kwartale

2008-04-08

Wynik Stalrofilu w I kw. tego roku będzie słabszy od rekordowego, jaki spółka osiągnęła w tym samym okresie roku ubiegłego, ale zadowalające - poinformował prezes Jerzy Bernhard .

Jerzy Bernhard prognozuje, że wyniki dystrybutora w 2008 roku będą lepsze od osiągniętych w roku ubiegłym (589,7 mln zł przychodów oraz 16,3 mln zł zysku). Prezes nie spodziewa się także spadku cen stali, jaki nastąpił na początku 2007 roku. Podkreślił, że jeszcze w tym półroczu powinna zadebiutować na giełdzie spółka zależna - Izostal, zajmująca się izolowaniem rur.

Stalprofil S.A. od swojego powstania, tj. od 1988 roku, związany jest z krajową branżą hutniczą. Obecnie zajmuje pozycję czołowego dystrybutora stali w Polsce, oferując wyroby i półwyroby hutnicze. Uzupełnieniem oferty handlowej w zakresie obrotu towarowego są świadczone przez spółkę usługi centrum serwisowego. Solidna, uznana marka sprawia, że Stalprofil jest cenionym partnerem handlowym dla odbiorców w Polsce i na świecie.

Realizując strategię dywersyfikacji źródeł dostaw spółka uzupełniła swój podstawowy asortyment – kształtowniki gorącowalcowane – o szeroką gamę wyrobów płaskich, stal zbrojeniową oraz profile zimnogięte. Odbyło się to dzięki rozszerzeniu współpracy z wszystkimi producentami wchodzącymi w skład ArcelorMittal Poland S.A., a także Hutą Pokój i Hutą Królewską. Krok ten jest szczególnie ważny w związku z obecnością Polski w Unii Europejskiej, gdyż wyroby płaskie przeważają obecnie w światowym zużyciu stali i stanowią większą część asortymentu sprzedaży europejskich dystrybutorów wyrobów hutniczych.

Swoją działalność podstawową Stalprofil realizuje poprzez dwa składy handlowe, należące do największych w Polsce, zlokalizowane w Dąbrowie Górniczej i Katowicach. Ich lokalizacja po północnej i południowej stronie aglomeracji śląskiej jest niewątpliwym atutem, który od strony logistyki ułatwia spółce kontakty z kontrahentami. Wysokie nakłady inwestycyjne poczynione w roku bieżącym i w latach wcześniejszych zwiększyły ich przepustowość, kompleksowość obsługi klientów oraz zapewniły wysoką jakość usług opartą o standardy normy ISO 9001:2000. Bogaty asortyment wyrobów hutniczych oraz zwiększające wartość dodaną usługi wstępnej obróbki wyrobów hutniczych w ramach centrum serwisowego są dla spółki istotnym źródłem przewagi konkurencyjnej.

Źródło: Stalprofil