Sukces Promotechu na targach w Essen

2013-09-26

Ponad 200 nawiązanych kontaktów biznesowych, które pozwolą na rozbudowę globalnej sieci dystrybucji i dotarcie do odległych rynków zbytu - takie są efekty udziału Promotechu w targach Spawalnictwa Cięcia i Obróbki Powierzchni w Essen 2013.

Promotech na targach w Essen
W tej największej i najbardziej prestiżowej wystawie branży spawalniczej na świecie wzięło udział w tym roku ponad 1000 wystawców, w tym już po raz trzeci Promotech. Targi odwiedziło ponad 55 tysięcy zwiedzających, z których większość to wysokiej klasy specjaliści z około 130 krajów świata. Białostocki eksporter na powiększonym stoisku zaprezentował im swoje najnowsze produkty w zakresie automatyzacji i mechanizacji procesów cięcia i spawania oraz sprzęt do ukosowania. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się nowa rodzina wózków spawalniczych oraz automat MCM do wycinania otworów i spawania.

- Wśród 210 nowych kontaktów biznesowych, nawiązanych podczas targów, największą grupę stanowiły kontakty z firmami handlowymi z całego świata, zainteresowanymi dystrybucją produktów Promotechu na terenie m.in. Ameryki Południowej, Półwyspu Arabskiego oraz Azji Południowo-Wschodniej – opowiada Andrzej Twarowski, szef marketingu Promotechu. - Przyszli dystrybutorzy docenili przede wszystkim wyjątkowo bogatą i wszechstronną ofertę wózków, obejmującą modele do wykonywania spoin ciągłych i szczepnych, do pracy w pozycji poziomej i pionowej, z oscylacją kątową lub liniową, z zasilaniem bateryjnym i sieciowym, z mocowaniem magnetycznym i poruszających się po torach elastycznych lub sztywnych oraz z możliwością cięcia tlenem lub plazmą.

Dodatkowy atut wózków Promotechu stanowi szeroki wybór akcesoriów, umożliwiający ich zastosowanie do różnorodnych aplikacji spawania i cięcia.

- Duża liczba chętnych do współpracy, nowych partnerów biznesowych pozwoli na rozbudowanie globalnej sieci dystrybucji i dotarcie z produktami firmy Promotech w tym z wózkami spawalniczymi bezpośrednio do klientów z najodleglejszych zakątków świata m.in. Brazylii, RPA, Indii, Korei, Tajlandii, Filipin, Indonezji czy Singapuru – dodaje Twarowski.

Wśród specjalistów, reprezentujących przemysł energetyczny, konstrukcji stalowych oraz stoczniowy największe zainteresowanie wzbudził najnowszy model pięcioosiowego automatu MCM-1000 do wycinania z zewnątrz otworów i spawania króćców m.in. w zbiornikach ciśnieniowych, wymiennikach ciepła itp. oraz wykonania otworów w filarach off-shorowych platform samopodnośnych typu Jack Up Vessel.

- Zakupem tego urządzenia poważnie zainteresowane są firmy m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Indii oraz Bliskiego Wschodu – mówi Andrzej Twarowski. - Z kolei wytwórcy z Danii, Maroka i Brazylii zadeklarowali zapotrzebowanie na automaty MCM-4000 w konfiguracji do wykonywania włazów i spawania framug stalowych wież wiatrowych.

Podczas targów Promotech zaprezentował również nowy model wypalarki PPCM do profilowego cięcia rur z palnikiem plazmowym, której dostawą zainteresowani są odbiorcy z Arabii Saudyjskiej, Francji, Ukrainy i Niemiec.

Targi w Essen były też znakomitą okazją do bezpośrednich spotkań z obecnymi partnerami handlowymi spółki m.in. z Europy, USA, Arabii Saudyjskiej, Emiratów Arabskich, Indii, Korei i RPA. Mogli oni szczegółowo zapoznać się z najnowszą ofertą Promotechu i omówić plany dalszej współpracy.

- Bogata oferta produktów zgodnych z oczekiwaniami klientów w zakresie zmniejszania wagi urządzeń, wdrażania zawansowanych systemów sterowania, w tym sterowania przez urządzenia mobilne podniosły rozpoznawalność marki Promotech na rynku globalnym – podsumowuje szef marketingu spółki. - Cieszy duża liczba odwiedzin na stoisku, z których wiele przełożyło się na konkretne rozmowy o współpracy i poważne zapytania ofertowe. Efekty targów widać też na naszej stronie internetowej www.promotech.eu -zaobserwowaliśmy znaczny wzrost jej odwiedzin.

Źródło: Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko