Szlifierki bezprzewodowe Ingersoll Rand

2009-07-29

Rodzina elektrycznych narzędzi bezprzewodowych IQv firmy Ingersoll Rand powiększyła się o dwie nowe szlifierki proste – GR25 i GS 25, oraz szlifierkę GC25. Przy masie 1,25 kg i maksymalnej prędkości 27 500 obrotów na minutę, narzędzia te charakteryzują się najlepszą proporcją prędkości obrotowej do masy, jaką obecny rynek może zaoferować. Przeznaczone są dla przemysłu motoryzacyjnego, do prac przy obróbce metali, w budownictwie czy ślusarstwie.

Nowy asortyment szlifierek obejmuje trzy narzędzia: GR 25 przeznaczone dla blacharskich warsztatów samochodowych, GS25 do lekkich zastosowań (szlifowanie powierzchni przed spawaniem, cięcie niewielkich blach lub kabli, prace ślusarskie, obróbka metali, itp.) oraz GC25 do zastosowań ogólnych.

W każdej ze szlifierek zastosowano opatentowany uchwyt IQv typu „twist-to-lock”, który zapewnia mocowanie akumulatora do narzędzia w sposób zapewniający największą możliwą pewność i bezpieczeństwo. Można w nich zastosować wszystkie akumulatory IQv 14,4V.

W szlifierkach zastosowano silnik o mocy 0,35hp o zoptymalizowanej, dużej wydajności, który zapewnia moc przewyższającą większość pneumatycznych szlifierek palcowych. Udoskonalona przekładnia zapewnia znaczną trwałość – ta sama sprawdzona głowica kątowa i kołnierz, jak w przypadku pneumatycznych szlifierek firmy Ingersoll Rand.
Wyposażone są również w zastrzeżony układ sterowania silnika, który przedłuża żywotność narzędzia zabezpieczając silnik przed uszkodzeniem spowodowanym przegrzaniem lub przeciążeniem. Układ zmiennej prędkości wyposażony jest w blokadę, dzięki czemu użytkownik może sterować prędkością przy jednoczesnym zabezpieczeniu przed nieumyślnym uruchomieniem narzędzia.

Ingersoll Rand Industrial Technologies oferuje produkty, usługi i rozwiązania, które podnoszą wydajność energetyczną naszych klientów, produktywność i operatywność. Nasza zróżnicowana i innowacyjna gama produktów rozciąga się od kompletnych systemów sprężonego powietrza, narzędzi i pomp do systemów przenoszenia materiałów i płynów oraz ekologicznych mikroturbin.

Więcej na:
www.irtools.com
www.fluids.ingersollrand.com