TM Steel uruchomił zakład przerobu złomu w Sosnowcu

2009-04-27

Skupuje i przerabia żeliwo dla polskich i czeskich odlewni. Plac i zakład przerobu złomu znajduje się na prawie hektarowej działce przy ulicy Wojska Polskiego w Sosnowcu. Pracuje od 15 kwietnia. - Mamy tam dźwigi, samochody i wagę. Zakład powinien miesięcznie przerobić do 2 tys. ton złomu - mówi Tomasz Milas, prezes TM Steel i dodaje, że do końca roku w sosnowieckim zakładzie powstanie jeszcze magazyn wyrobów stalowych.

TM Steel planuje w przyszłym roku przenieść z Chorzowa do Sosnowca biuro firmy. Aby tak się stało, spółka musi dokupić kolejną działkę o powierzchni jednego hektara. Grupa TM Steel zajmuje się skupem i przerobem złomu oraz dystrybucją wyrobów hutniczych. Ma oddziały w Chorzowie, Warszawie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Golubiu Dobrzyniu, Radymnie, Żarowie i Sosnowcu.

Spółka zależna TM Constructions z Ostrowca Świętokrzyskiego specjalizuje się w produkcji konstrukcji stalowych. W 2008 roku spółka TM Steel sprzedała 53 tys. ton wyrobów hutniczych. Obroty firmy wyniosły ponad 200 mln zł, a zysk - 599 tys. zł.

Źródło: