Targi Wspomagania Procesów Przemysłowych

2012-11-13

W Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia rozpoczęły się cztery wydarzenia przemysłowe, na których prezentują się firmy z branży robotyki, hydrauliki, automatyki i pneumatyki oraz technik smarowniczych. Ofertę uzupełnia prezentacja produktów i rozwiązań z zakresu przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Cztery wydarzenia pod szyldem Targów Wspomagania Procesów Przemysłowych potrwają do czwartku, 15 listopada. Targom towarzyszą konferencje, seminaria, warsztaty oraz prestiżowe zawody robotów mobilnych.

Targi Hydrauliki, Automatyki i Pneumatyki HAPexpo, organizowane po raz czwarty, są doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą firm z branży automatyki, hydrauliki i pneumatyki oraz robotyki przemysłowej. Wystawcy prezentują przede wszystkim najnowsze technologie, począwszy od przełączników i systemów sterujących, czujników i urządzeń diagnostycznych, a skończywszy na ofercie dla branży hydrauliki - zaworów, siłowników, silników hydraulicznych, czy węży przemysłowych.

Targi Robotyzacji i Automatyzacji w Przemyśle ROBOTshow
to aktualnie jedyna w Polsce targowa platforma prezentacji ofert branży robotyki i pozyskiwania kontaktów z różnych sektorów przemysłu. Na targach obecne są m.in. roboty przemysłowe Kawasaki, a swój debiut mają, do tej pory niedostępne w Polsce, duńskie roboty Universal Robots.

Natomiast Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo
to nowe wydarzenie, dedykowane między innymi producentom i dystrybutorom olejów i smarów, które po raz drugi odbywa się w Expo Silesia. Targi umożliwiają uzyskanie kompletnej informacji z zakresu użytkowania substancji smarnych, optymalizacji gospodarki olejowej w przemyśle i utrzymania ruchu. Wśród wystawców ponownie można spotkać liderów branży.

Podczas Targów Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Gumy RubPast EXPO można zapoznać się z ofertą firm z sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Celem targów i wydarzeń im towarzyszących jest przede wszystkim precyzyjne kojarzenie przedsiębiorców z dziedzin automotive, produkcji zabawek i wózków, AGD, górnictwa, budownictwa, przemysłu maszynowego, przemysłu spożywczego oraz przemysłu energetycznego, z dostawcami rozwiązań z sektorów przede wszystkim: formowania tworzyw termoplastycznych, formowania tworzyw termoutwardzalnych, formowania gumy oraz kompozytów.

Ciekawie zapowiadają się wydarzenia towarzyszące targom, wśród których znalazły się seminaria i konferencje. Przedstawiciele Politechniki Śląskiej oraz Polskiego Towarzystwa Trybologicznego wezmą udział w konferencji „Współczesne problemy smarowania maszyn i urządzeń”. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi technologiami i nowinkami rynkowymi, a także wstęp do dyskusji dotyczącej np. stosowania olejów w maszynach i urządzeniach górniczych, czy wpływie zanieczyszczeń środków smarnych na zużycie węzłów tarcia.

Po raz kolejny, w ramach projektu Automotive Silesia Region współorganizowanego z Urzędem Marszałkowskim spotkają się firmy z branży Automotive. Tematyka seminarium obejmuje nowe technologie i aplikacje dla przemysłu motoryzacyjnego oraz zastosowanie robotyki i automatyki w procesach produkcyjnych.

Warto zwrócić uwagę także na zawody robotów mobilnych Astor Robot Challenge, organizowane przez Koło Naukowe Integra oraz Partnera Strategicznego targów HAPexpo, firmę ASTOR. Zespoły biorące udział w zawodach zaprezentują samodzielnie zaprojektowane i zbudowane roboty mobilne. Drużyny startują w czterech kategoriach, a w każdej z nich zasady oraz cel jaki należy osiągnąć, aby wygrać, są inne. Rozgrywki w klasie Sumo i Minisumo polegają na rywalizacji dwóch robotów starających się zepchnąć przeciwnika z ringu („dojo”). Natomiast w zmaganiach w klasie Linefollower i Linefollower Enhanced roboty muszą przejechać wyznaczoną trasę w jak najkrótszym czasie. Zadanie będą utrudniały przeszkody, przerwy na trasie oraz tunele.

Źródło: materiały prasowe targów