VI Targi Obróbki, Magazynowania, Transportu i Logistyki Materiałów Sypkich i Masowych SyMas

2014-06-24

VI Targi Obróbki, Magazynowania, Transportu i Logistyki Materiałów Sypkich i Masowych SyMas, które odbędą się w dniach 29 i 30 października br. w Krakowie to profesjonalne forum, na którym spotkają się producenci, dystrybutorzy i odbiorcy sprzętu i rozwiązań wykorzystywanych w zakładach przerabiających i produkujących materiały sypkie i masowe.

Zwiększenie powierzchni wystawienniczej, wzrost liczby wystawców oraz międzynarodowy charakter imprezy sprawiają, że targi SyMas to największa impreza dla tej branży w centralnej i środkowej Europie.

Swoją ofertę na targach – nowe i sprawdzone produkty oraz usługi związane z transportem, obróbką i magazynowaniem kruszyw, granulatów, proszków, nawozów, pelletu, zboża, cukru itp. – przedstawi ponad 150 firm z Polski i zza granicy, m.in. z Danii, Włoch, Francji, Czech, Belgii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Zaprezentują się również wystawcy z Niemiec i Holandii w ramach narodowych pawilonów. Udział w imprezie będzie doskonałą okazją do nawiązania kontaktów, wymiany informacji oraz doświadczeń z rynków światowych. „Targi SyMas są coraz bardziej rozpoznawalne za granicą. Niewątpliwie ma na to wpływ fakt, że impreza należy do Solids Europen Series – serii największych w Europie imprez dla branży materiałów sypkich i masowych” – zauważa Kierownik Działu Organizacji Targów – Katarzyna Banach.

Podczas tegorocznej edycji wystawcy zaprezentują wiele nowości technicznych na – zdawałoby się – nasyconym już rynku, co świadczy o stałej aktywności producentów i ich dążeniu do wprowadzania innowacji i modyfikacji istniejących rozwiązań. To wyraźny sygnał, że mimo zawirowań ekonomicznych branża cały czas rozwija się i będzie potrzebowała kolejnych inwestycji technicznych i technologicznych.

Mocną stroną targów są odwiedzający, którzy przychodzą na targi w konkretnym celu – po nowości techniczne, ale i sprawdzone rozwiązania, które pozwolą usprawnić produkcję i zwiększyć rentowność przedsiębiorstwa. Targi odwiedzą więc właściciele, dyrektorzy, menadżerowie, specjaliści, kierownicy działów utrzymania ruchu i produkcji reprezentujący niemalże każdą z gałęzi przemysłu.

Jedną ze stref prezentowanych na Targach SyMas będzie strefa Atex, gdzie wystawcy zaprezentują urządzenia i rozwiązania stosowane w strefach zagrożonych wybuchem, pozwalające zminimalizować ryzyko wybuchu i przyczyniające się do wzrostu bezpieczeństwa procesów produkcyjnych. W strefie Atex zaprezentowane zostaną: zabezpieczenia przeciwwybuchowe, zabezpieczenia procesowe, systemy odpylania i filtrowentylacji powietrza oraz inne urządzenia przeznaczone do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem gazów, par, mgieł lub pyłów.

Co roku krakowskim targom towarzyszą wydarzenia o charakterze merytorycznym. Ciekawym uzupełnieniem oferty wystawców będą seminaria learnShops™. Wystawcy będą mieli możliwość przygotowania prezentacji, dyskusji i case studies, w których zawsze chętnie biorą udział odwiedzający. Pierwszego dnia targów zapraszamy również na Konferencję „Nowoczesne Technologie w Branży Materiałów Sypkich” przygotowaną przez partnera targów – wydawcę magazynu Powder&Bulk. W programie towarzyszącym nie zabraknie również cieszącej się ogromnym zainteresowaniem Jesiennej Szkoły Utrzymania Ruchu. Szkolenie odbędzie się w ramach Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance, które mają miejsce równolegle z targami SyMas. Szkolenie podzielone zostało na następujące bloki programowe: Efektywność Służb Utrzymania Ruchu, Bezpieczeństwo w Utrzymaniu Ruchu, Redukcja Kosztów Utrzymania Ruchu oraz Predykcja w Utrzymaniu Ruchu. W roli prelegentów pojawią się eksperci posiadający wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu działami utrzymania ruchu.


Zbliżające się targi zapowiadają się więc bardzo obiecująco. „Chcemy stworzyć wyjątkowe miejsce spotkań, pełne różnorodnej i bogatej oferty” – podkreśla Karol Miernikiewicz – Specjalista ds. Organizacji Targów – „Zarówno wystawcy jak i odwiedzający co roku licznie gromadząc się na naszej imprezie pokazują siłę branży i jej dynamikę. Mamy nadzieję, że również i ta edycja targów SyMas i Maintenance zdobędzie uznanie, a każda kolejna przyciągnie jeszcze więcej gości branżowych zarówno z kraju, jak i z zagranicy”.

Wszystkich zainteresowanych odwiedzeniem targów zachęcamy do dokonania rejestracji online na stronie: www.easyfairs.com/symas2014 umożliwiającej bezpłatny wstęp na targi.

Więcej informacji o targach na: www.easyfairs.com/symas2014


Kontakt:
Katarzyna Banach – Kierownik Działu Organizacji Targów
tel. +48 12 651 95 24
kom. +48 510 134 218
katarzyna.banach@easyfairs.com

Karol Miernikiewicz – Specjalista ds. Organizacji Targów
Tel. +48 12 651 95 31
Kom. +48 507 044 183
karol.miernikiewicz@easyfairs.com


Miejsce targów:
Międzynarodowe Centrum Targowo- Kongresowe EXPO Kraków
ul. Galicyjska 9
31-586 Kraków


Organizator:
easyFairs Poland Sp. z o. o.
ul. Galicyjska 9
31-586 Kraków
poland@easyfairs.com
www.easyfairs.com.plGALERIA


Targi
Targi
Targi
Targi
Targi
Targi
Targi
Targi