Watson-Marlow dla Huty Bolesław

2013-03-27

Watson-Marlow, jeden z największych światowych producentów pomp perystaltycznych, poinformował o podpisaniu kontraktu z Hutą Bolesław na dostarczenie pompy wyporowej Bredel SPX100 , która wykorzystywana będzie przy produkcji cynku.

Pompa przewodowa jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku konieczności pracy w trudnych warunkach – na przykład w kopalniach, hutach czy zakładach obróbki metali. Dzięki charakterystycznej konstrukcji, umożliwiającej kontakt pompowanej substancji jedynie z wężem pompy, koszty konserwacji i wymiany elementów roboczych pompy są ograniczone
do minimum.

W związku z faktem, że jest to pierwsze zamówienie Huty Bolesław, traktowane jest jako próba. Zgodnie z naszym modelem biznesowym uważamy, że najlepszą reklamą dla produktów Watson-Marlow jest ich praca w zakładzie. Liczymy, że Huta Bolesław złoży kolejne zamówienia – mówi Jay Whalen, Prezes Watson-Marlow Pumps Group.

Dostarczona pompa Bredel SPX100 będzie stosowana w procesie produkcji cynku. Służyć będzie do przy pompowaniu zawiesiny cynkowo-żelazowo-ołowiowej o zawartości cynku do 20%. Wydajność pompy wynosi 27 m3/h przy ciśnieniu 5 bar. Dzięki ulepszonej konstrukcji ramy oraz zwiększonej odporności na korozję produkt Watson-Marlow doskonale sprawdza się we wdrożeniach przemysłowych, takich jak Huta Bolesław.

Profil Grupy Watson-Marlow Pumps
Grupa Watson-Marlow Pumps (ang. Watson-Marlow Pumps Group) jest światowym liderem wśród producentów pomp wyporowych. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat Grupa Watson-Marlow Pumps rozwinęła się dzięki wyselekcjonowanym przejęciom i strategicznym inwestycjom w innowacyjne technologie. Fundamentem rynkowej pozycji jest doświadczenie i najnowocześniejsza technologia pomp perystaltycznych i sinusoidalnych o niskich wymaganiach w zakresie konserwacji, które stanowią najszybciej rosnący segment rynku pomp wyporowych.

Na Grupę Watson-Marlow składa się obecnie sześć odrębnych marek, uzupełniających gamę oferowanych produktów. W skład Grupy wchodzą:
• Watson-Marlow Pumps –pompy perystaltyczne o wysokiej dokładności dozowania
• Watson-Marlow Tubing – precyzyjne węże
• Bredel Hose Pumps – pompy przewodowe o wysokiej wytrzymałości
• Alitea – rozwiązania perystaltyczne dla klientów OEM
• Flexicon Liquid Filling – systemy aseptycznego napełniania i zamykania płynów
• MasoSine Process Pumps – pompy sinusoidalne do cieczy, płynów i mas wrażliwych na ścinanie

Watson-Marlow Pumps Group jest spółką zależną notowanej na londyńskiej giełdzie spółki Spirax Sarco Engineering Group, specjalizującej się w wytwarzaniu wysokiej klasy armatury przemysłowej dla instalacji pary i kondensatu.

Źródło: Watson-Marlow