Wysokociśnieniowe pompy tłokowe ARO 65:1

2009-11-11

ARO Fluid Technologies, dział firmy Ingersoll Rand Industrial Technologies, wypuścił na rynek wysokociśnieniowe pompy tłokowe nowej konstrukcji i obudowy, które idealnie nadają się do przesyłu materiałów o średniej i dużej lepkości. Nowe pompy ARO 65:1 stanowią odpowiedź na problemy pojawiające się w sytuacjach, gdy w grę wchodzi transport mas uszczelniających, farb drukarskich, szczeliw, klejów i innych ciężkich materiałów.

Nowe pompy ARO 65:1 zaprojektowano specjalnie z myślą o transporcie cieczy o centypauzie wyższym niż 1 000 000 przy ciśnieniu aż do 515,5 bara. ARO 65:1 zapewniają trwałość i niezawodność na najwyższym poziomie. Wyposażone są w chromowany ruchomy trzpień i cylinder, dzięki czemu pompy te szczególnie nadają się do pompowania cieczy ściernych. Co więcej, zastosowano dłuższy suw przy mniejszej częstotliwości cykli, co zapewnia przesył takiej samej ilości cieczy przy mniejszej pulsacji, niż ma to miejsce w przypadku pomp innych producentów, w efekcie wydłużając żywotność silnika. Wreszcie, odsłonięty zbiorniczek na rozpuszczalnik oraz regulowane uszczelnienia minimalizują okresy wyłączenia pompy z pracy oraz wydłużają jej żywotność.

Celem zminimalizowania okresów przestoju i ułatwienia czynności obsługowych, konstrukcja cięgła umożliwia szybki demontaż pompy i jej naprawę. Szeroko zakrojone testy laboratoryjne z użyciem najbardziej szorstkich materiałów umożliwiły skonstruowanie obudowy zapewniającej najlepszą charakterystykę trwałości uszczelnień.


Ingersoll Rand Industrial Technologies oferuje produkty, usługi i rozwiązania, które podnoszą wydajność energetyczną naszych klientów, produktywność i operatywność. Nasza zróżnicowana i innowacyjna gama produktów rozciąga się od kompletnych systemów sprężonego powietrza, narzędzi i pomp do systemów przenoszenia materiałów i płynów oraz ekologicznych mikroturbin.

www.ingersollrandproducts.com